Gmina Żukowo Samorząd Wokół nas

Gmina Żukowo. Wybory sołtysów i rad sołeckich zakończone. Na 22 sołectwa, w 9 wybrano nowych sołtysów

Kilka dni temu miało miejsce zebranie kończące tegoroczny cykl wyborów sołtysów i rad sołeckich na terenie gminy. W 13 sołectwach sołtysi zostali ci sami, a w pozostałych zostali wybrani nowi. Na uwagę zasługuje spotkanie w Leźnie, na które przyszła rekordowa liczba mieszkańców.

Tegoroczne spotkania sołeckie, które są również wyborczymi, ruszyły 11 czerwca. O wynikach pierwszych wyborów pisaliśmy już w numerze 22 naszego tygodnika. Dla przypomnienia, w tym czasie doszło do zmiany na stanowiskach w Żukowie i Babim Dole. Ostatecznie nowi sołtysi są w 9 sołectwach. W pozostałych stanowiska powierzono osobom, które sprawowały już tę funkcję i dla których będzie to kontynuacja pracy.

Odbyły się również spotkania, na których zostało wybrane kierownictwo żukowskich osiedli. W tym przypadku role przewodniczących zmieniły się w: os. Nowe, nowa przewodnicząca Bożena Bigdoń, os. Norbertanek: nowy przewodniczący Piotr Tutkowski

Mieszkańcy Leźna zapunktowali

Jak usłyszeliśmy od burmistrz Marioli Zmudzińskiej, frekwencja na zebraniach była zadowalająca. Jak zawsze licznie przychodzą na zebrania mieszkańcy małych miejscowości.  Największy procent obecnych w stosunku do uprawnionych do głosowania zanotowano w Otominie – 29,3%, Babim Dole – 24,9% i Widlinie – 22,9%. Wszystkich zaskoczyła frekwencja w Leźnie. Na zebranie przyszło tutaj 225 osób, tym samym był to rekord frekwencji.

Poza głównym celem, zebrania sołeckie były też okazją do spotkania z włodarzem samorządu, a tym samym była możliwość przedstawienia problemów i bolączek, które nurtują mieszkańców danego sołectwa. Do tego tematu powrócimy.

Nad/opr.D.Tryzna

Burmistrz Mariola Zmudzińska

Dziękuję Państwu za tak aktywny udział w spotkaniach. W jednym z sołectw frekwencja była tak wysoka, że musieliśmy opuścić salę i spotkać się na zewnątrz, by nikt nie czuł się wykluczony z uwagi na brak miejsc. Poświęcacie Państwo swój czas, by aktywnie angażować się w sprawy nie tylko swoich miejscowości, ale i całej Gminy, za co raz jeszcze dziękuję. Wszystkich Sołtysów, Rady Sołeckie i Osiedlowe już teraz serdecznie zapraszam do współpracy. Natomiast Sołtysom, którzy zakończyli sprawowanie tej niezwykle ważnej funkcji bardzo dziękuję za lata pracy na rzecz Mieszkańców. Są wśród Państwa osoby, które pełniły urząd sołtysa nawet kilkadziesiąt lat, za co należą się szczególne podziękowania i słowa uznania.

Zmiany na stanowisku sołtysa w sołectwach:

  • Babi Dół, nowa Sołtys: Monika Hinc
  • Borkowo, nowy Sołtys: Andrzej Went
  • Chwaszczyno, nowa Sołtys: Gabriela Wysocka
  • Czaple, nowa Sołtys: Monika Stefańska
  • Nowy Świat, nowy Sołtys: Dariusz Korytowski
  • Otomino, nowa Sołtys: Izabela Wdowicz
  • Sulmin, nowy Sołtys: Krzysztof Grynder
  • Tuchom, nowa Sołtys: Maria Gołębiewska
  • Żukowo, nowa Sołtys: Arleta Hirsz

Komentarze