Gmina Żukowo Inwestycje Samorząd Szkolnictwo

Glincz. Budowa sali gimnastycznej. Wmurowanie kamienia węgielnego

Prace przy budowie sali gimnastycznej w Glinczu idą pełną parą. Za nami wmurowanie kamienia węgielnego. Zakończenie prac planowane jest na lato przyszłego roku.

Uroczystość rozpoczęła się przed szkołą, gdzie o potrzebie zrealizowania tego zadania mówiły dzieci i nauczyciele. Następnie dokonano podpisania aktu erekcyjnego. Symboliczny dokument podpisali: wiceminister Marcin Horała, wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, burmistrz Wojciech Kankowski, przewodniczący RM Witold Szmidtke, sołtys Glincza Izabela Małycha i dyrektor szkoły w Glinczu Aleksandra Uchman.

– Glincz ma wspaniałe tradycje sportowe, cieszę się, że teraz cała społeczność Glincza i okolic będzie miała znacznie lepsze warunki do uprawiania sportu. Jeszcze bardziej cieszy fakt, że najmłodsi mieszkańcy tej części gminy będą mieli dogodne warunki do zajęć wychowania fizycznego i treningów wybranej dyscypliny. Drogie dzieci, już teraz trzymam kciuki za to, jakie będziecie osiągać sukcesy – mówił burmistrz.

Następnie proboszcz parafii pw. WNMP w Żukowie ks. Krzysztof Sagan poświęcił obiekt. Chwilę później goście wmurowali kamień węgielny w jedną ze ścian powstającej sali gimnastycznej.

Ważne inwestycje

Na realizację inwestycji składa się budowa części sportowej, zaplecza socjalno-szatniowego wraz z komunikacją oraz łącznika z istniejącym budynkiem szkoły. Koszt inwestycji to 5,7 mln zł, z czego ponad 3,7 mln zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu Polski Ład. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński oraz Przedsiębiorstwo Repiński Krzysztof Repiński. Zakończenie prac planowane jest na lato 2024 r.

Inwestycja o podobnym charakterze wkrótce realizowana będzie w Tuchomiu, gdzie na budowę sali gimnastycznej przyznano niedawno gminie Żukowo 1,95 mln zł wsparcia w ramach programu budowy przyszkolnych hal OLIMPIA. Z kolei w Leźnie powstanie boisko – to zadanie realizowane z dofinansowaniem w wysokości 828 tys. zł w ramach programu Polski Ład.

Nad/opr.red

Komentarze