Gmina Dziemiany Sport Wokół nas

Gmina Dziemiany. Błękitni Nordic Walking rozpoczynają sezon z sukcesami

Stowarzyszenie Błękitni Nordic Walking Dziemiany weszło z impetem w sezon rywalizacji sportowej w ramach cyklu Grand Prix Cross Polska. 23 marca na terenie Jeziornej Osady w Gminie Miłoradz odbyły się pierwsze zawody z cyklu GPCP, które stanowiły cel rywalizacji sportowej Klubu Błękitni w roku 2024.

W zawodach wzięło udział siedmiu reprezentantów Klubu, którzy stanęli do rywalizacji na wymagającej trasie o długości 5 kilometrów. Pomimo trudnych warunków, błotnistego podłoża i deszczowej aury, wszyscy Błękitni zawodnicy odnieśli sukcesy, zajmując wysokie miejsca w kategorii OPEN oraz poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wysokie osiągnięcia Błękitnych

Oto wyniki osiągnięte przez reprezentantów Błękitnych: pierwsze miejsce w kategorii Open mężczyzn zajął Tomasz Knitter, a trzecie Jan Kuśmierek. Helena Stoltmann w kat. 60/69 lat zajęła pierwsze miejsce, a Maria Turzyńska-Stopa trzecie. Również trzecią lokatę, ale w kat. 40/49 lat zajęła Beata Kuśmierek. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Knitter w kat. 20/29 lat. Również na najwyższym miejscu podium stanęła Anna Wirkus w kat. 70+.

Należy również podkreślić, że członkowie Klubu Błękitni nie tylko uprawiają Nordic Walking, ale także podejmują wyzwania w biegach przełajowych. W biegach wystartowała jedna zawodniczka – Helena Stoltmann, która zajęła pierwsze miejsce w kat. 60/69 lat.

Najwyższe miejsca w zawodach potwierdzają determinację i zaangażowanie drużyny Błękitnych. Ich celem jest utrzymanie tytułu najlepszej drużyny w generalnej klasyfikacji cyklu, oraz osiągnięcie rekordowych wyników indywidualnych każdego z reprezentantów.