Gmina Dziemiany Wokół nas

Gmina Dziemiany. Potrójne świętowanie Złotych Godów

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały trzy pary z terenu gminy Dziemiany, które w roku 1973 zawarły związek małżeński. To właśnie te piękne okazje były powodem wizyt, jakie jubilatom złożyły władze gminy.

Jubileusz 50-lecia małżeństw to nie tylko okazja do świętowania, ale również moment refleksji nad pięknem życia i wartości, które zrodziły się z tej miłości. To także przypomnienie o sile i znaczeniu trwałych relacji, które są w stanie przetrwać wszelkie trudności.

Właśnie 50 lat temu trzy małżeństwa Stefania i Franciszek Mazurkiewiczowie z Kalisza, Jolanta i Andrzej Skibowie z Dziemian oraz Bożena i Józef Sznekowie z Szablewa ślubowali sobie „wierność i uczciwość małżeńską”.

Z okazji tych zacnych jubileuszy do par przybył wójt Leszek Pobołocki wraz z Kierownik USC Katarzyną Bruską. Małżonkowie zostali odznaczeni medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, które wręczył wójt. Ponadto jubilaci otrzymali pamiątkowy dyplom, upominek oraz kwiaty. Takie indywidualne spotkanie z jubilatami było dobrą okazją do rozmów, czasami wspomnień i niosą dużą dawkę pozytywnych emocji dla ich uczestników.  

Dostojnym jubilatom składamy serdeczne gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości i zadowolenia z każdego wspólnie spędzonego dnia.

Nad/opr.red

Komentarze