Gmina Nowa Karczma Wokół nas

Gmina Nowa Karczma. Spotkanie wigilijne z podopiecznymi OPS

Tradycyjnie grudzień jest miesiącem, kiedy odbywają się różnego rodzaju spotkania wigilijne – opłatkowe. Takie spotkanie zostało zorganizowane 13 grudnia przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Karczmie i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Nowej Karczmie na sali GOKSiR.

Na spotkanie zostali zaproszeni mieszkańcy gminy borykający się z różnego rodzaju problemami, w tym samotnością. Podczas spotkania wójt Andrzej Pollak, przewodniczący Rady Gminy Marek Wołoszyk, ksiądz Jan Spierewka, skarbnik Joanna Krefta, dyrektor GOKSiR Aleksandra Peplińska, kierownik OPS Anna Klonowska oraz obecni goście w osobach Dominika Łyskowskiego – Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa, Zdrowia, Opieki Społecznej i Spraw Socjalnych, Krystyny Mach – sołtysa Nowej Karczmy, Danuty Piwkowskiej – sołtysa Szponu złożyli serdeczne życzenia. Następnie czas oczekiwania na dzielenie się opłatkiem i prezenty wypełniony został śpiewem pięknych kolęd i jasełek w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Karczmie oraz poczęstunkiem.

Przygotowane przez OPS paczki powędrowały do 80 rodzin i osób potrzebujących. 

– Wszystkim zaangażowanym w to, że ponownie w tym przedświątecznym okresie, udało się dać innym trochę radości – Dziękujemy – składają podziękowania organizatorzy.

Nad/opr.red

Komentarze