Gmina Przodkowo Inwestycje

Gmina Przodkowo. Inwestycje drogowe. Przybyły kolejne zadbane drogi

Zakończyła się realizacja dwóch zadań drogowych, które gmina zgłosiła w swoim pakiecie do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg edycja 2021. Z utwardzonych dróg na pewno cieszą się mieszkańcy miejscowości Młynek oraz Tokar i Warzenka. 

Obie inwestycja realizowała firma ROMADO – BRZEZIŃSKI z siedzibą w Sznurkach. Polegały one na utwardzeniu dróg płytami yomb. Pierwsze zadanie dotyczyło ulicy Dworskiej w miejscowości Młynek. Chodziło o utwardzenie odcinka o długości 1,06 km oraz wykonanie kanału technologicznego o dł. 979 mb i deszczówki z 15 studzienkami.

Zadanie drugie dotyczyło przebudowy odcinka drogi gminnej Tokary-Warzenko. Jego długość to ponad 1,1 km. Wykonane zostało również odwodnienie i kanał technologiczny.

Wartość obu zadań to prawie 2,13 mln zł, z czego połowę gmina otrzymała w ramach dofinansowania z RFRD.

Drogi w przebudowie

Jak wynika z informacji uzyskanych z urzędu gminy, w końcu września rozpoczęto modernizację ulicy Mokrej w Kobysewie. Ona również uzyska nawierzchnię z płyt yomb na długości 340 m.b. Wartość prac to 263,6 tys. zł, z czego 88,4 tys. zł przypada na dofinansowanie ze środków budżetu Województwa Pomorskiego pochodzących z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Jak informował na wrześniowej sesji wójt gminy Andrzej Wyrzykowski, trwają również prace nad modernizacją kolejnej ulicy w Czeczewie.

Również w Smołdzinie na ul. Głębokiej, po zakończeniu budowy wodociągu, przystąpiono do jej utwardzania.

Red.

Komentarze