Gmina Stężyca Kultura Wokół nas

Stężyca. 75 lat Gminnej Biblioteki Publicznej. Urodzinowy wieczór pełen atrakcji

W ubiegłym tygodniu Gminna Biblioteka Publiczna w Stężycy obchodziła 75-lecie istnienia. W ramach wydarzenia zorganizowano koncert oraz towarzyszące mu atrakcje.

W ubiegły czwartek dyrekcja oraz pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Stężycy gościli mieszkańców gminy na koncercie jubileuszowym, który zorganizowano z okazji 75-lecia istnienia biblioteki. W estradowej odsłonie hitów z lat 80-tych wystąpił zespół StreetBois. Zespół ze swoim muzycznym show wprawił gości w rewelacyjny nastrój. Wracali oni do domów tanecznym krokiem.

– Ze sceny Auli Gminnej Biblioteki Publicznej w Stężycy zabrzmiały znane i lubiane piosenki zagranicznej sceny muzycznej lat 80-tych. Cheri Cheri Lady, Never gonna give you up, My way, Dancing Queen, Hallelujah – to tylko niektóre z hitów zadedykowanych licznie zebranej publiczności. Wspaniale było świętować nasz jubileusz w tak doborowym towarzystwie. Dziękujemy za obecność, za życzenia i za to, że jesteście z nami – relacjonują organizatorzy.

Uroczystość zakończono zaproszeniem na pyszny i słodki poczęstunek.

Urodziny z udziałem najmłodszych

Dwa dni później urodzinową sobotę rozpoczęto muzycznym filmem animowanym i niespodzianką dla widowni. Zaraz po filmie najmłodsza widownia wzięła udział w mini balu młodego czytelnika. Przygotowano również multimedialną animację pt. „Wypożyczalnia skrzydeł” oraz otwarte warsztaty kreatywne. Posługując się techniką kolażu dzieci przygotowały serię urodzinowych plakatów biblioteki.

GBP/opr.red

Komentarze