Gmina Przodkowo Konkursy OSP Szkolnictwo

Gmina Przodkowo. Turniej wiedzy pożarniczej. Przed laureatami etap powiatowy

W czwartek, 23 marca w Szkole Podstawowej w Przodkowie odbył się Gminny Etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Najlepsi z uczestników będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.

Konkurs został zorganizowany przez wójta gminny Przodkowo, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Przodkowie. Konkurs ten ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony i ratownictwa ludności.

W turnieju wzięło udział 51 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Przodkowo, którzy odpowiadali na 30 pytań testowych.

Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami m.in. na temat funkcjonowania straży, sprzętu strażackiego i bezpieczeństwa. Po ocenie testów poziom okazał się wyrównany i przeprowadzono ustną dogrywkę. Ostatecznie jury w składzie: kpt. Adrian Kopczyński, dh Andrzej Deyk i dh Jan Krauze wyłoniło zwycięzców w trzech grupach wiekowych.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach

W grupie klas I-IV zwyciężyła Zofia Drążkowska ze SP w Przodkowie. Kolejne miejsce zajął Filip Toporek ze SP w Czeczewie. Na trzecim miejscu znalazła się Aurelia Rzeszewicz, uczennica SP w Pomieczynie. W starszej grupie wygrał Karol Merchel ze SP w Pomieczynie. Tuż za nim uplasował się Maksymilian Jankowski ze SP w Czeczewie. Miejsce trzecie wywalczyła Kinga Mejer ze SP w Przodkowie. W gronie szkół ponadpodstawowych wygrał Emanuel Sikora. Kolejny był Kamil Dampc, zaś trzeci Kamil Flis. Wszyscy reprezentowali PZS w Przodkowie.

Uczniowie, którzy zdobyli najwyższe miejsca w trzech kategoriach wiekowych przeszli do kolejnego etapu i będą reprezentować gminę Przodkowo w eliminacjach powiatowych w Kartuzach.

Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody. Wręczył je wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz członkowie jury.

Nad/opr.red

Komentarze