Gmina Sierakowice Samorząd Sport

Gmina Sierakowice. Nagrodzono najlepszych sportowców

Podczas ostatniej sesji wójt Tadeusz Kobiela wręczył nagrody i listy gratulacyjne za wybitne osiągnięcia sportowe. Laureatami zostali Samuel Michna oraz Kacper Śleszyński. W imieniu S. Michny nagrodę odebrał jego ojciec i trener jednocześnie – Paweł Michna. Kacprowi Śleszyńskiemu towarzyszyli rodzice.

Przewodniczący RG Mirosław Kuczkowski przybliżył sukcesy zawodników. S. Michna jest zawodnikiem UKS Lis Sierakowice w tenisie stołowym. Trzynastolatek zdobył m.in. wicemistrzostwo Europy do 13 lat w grze indywidualnej i drużynowej, Mistrzostwo Polski młodzików w grze indywidualnej oraz srebro w deblu, brązowy medal w Berlinie. Obecnie jest 15. w rankingu światowym a sezon młodzika zakończył na pierwszym miejscu w kraju.

Kacper Śleszyńskijest zawodnikiem Rebelii Kartuzy. Siedemnastolatek zdobył tytuł Mistrza Polski w Kickboxingu Low Kick oraz Mistrza Polski K1 w wadze 71 kg. Zajął także trzecie miejsce na mistrzostwach kraju w Zawierciu i brązowy medal w Pucharze Świata oraz drugie miejsce w Pucharze Łotwy.