Gmina Kościerzyna Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Klubowy Puchar Polski. Sukces sportowy KS Aqua Sport

W końcu października na pływalni w Kościerzynie odbyła się V Runda Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Przyjechało prawie 200 zawodników. Wśród z nich znani już wszystkim klubowicze Aqua Sport.

Zawodnicy KS Aqua Sport wystawili najliczniejszą ekipę aż 34 zawodników. Klub może poszczycić się wspaniałymi wynikami Filipa Komara, który wywalczył dwa srebrne medale i jeden brązowy. Wszystkie te wyniki Filipa spełniły wymogi dostania się do Kadry Polski Juniorów. Zdobył on także srebrny medal w wyścigu w monopłetwie. Wyniki uzyskane w zawodach pozwoliły temu zawodnikowi na zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej, za co otrzymał pamiątkową statuetkę. Również wspaniałymi wynikami pochwalić się może Anna Szybalska, która zajęła drugie miejsce, a jaj wynik także spełnia minimum do Kadry Polski Juniorów. Ania do tego wyniku dodała dwa złote medale, a także brąz. Szymon Kropidłowski ustanowił dwa rekordy Polski, poprawiając swoje dotychczasowe wyniki.

Świetne wyniki

Ponadto w kategorii młodszych zawodników medale zdobywały: Wiktoria Lellek – podwójne złoto, srebro i brąz, Zuzanna Peek – brąz, Anna Tarnowska – brąz i Sandra Blok – brąz. W gronie 12- i 13-latków Dominika Peek zdobyła złoto, dwa razy srebro i brąz. Marta Ostrowska wywalczyła drugie i trzecie miejsce, a Arkadiusz Sędzicki zajął trzecie miejsce na podium. Wśród najmłodszych zawodników Kaja Lellek zdobyła złoto, dwa razy srebro i brąz. Natomiast Konstanty Tarnowski zyskał dwa razy srebrny medal i raz brązowy.

Sztafeta 4×50 zajęła drugie miejsce, a popłynęła w składzie: Daria Freda, Wiktoria Lellek, Anna Tarnowska i Anna Szybalska. Natomiast sztafeta 4×100 zajęła trzecią lokatę – Daria Freda, Sandra Blok, Anna Tarnowska i Anna Szybalska. Sztafeta juniorów ukończyła wyścig na drugim miejscu – Jakub Gronczewski, Marta Ostrowska, Konstanty Tarnowski i Dominika Peek.

W klasyfikacji generalnej najlepszym klubem została Manta Kościerzyna.

Najważniejsze zawody tej jesieni odbędą się 11-12 listopada na pływalni COS OPO Cetniewo, a będą to Zimowe Mistrzostwa Polski oraz Finał Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach.