Gmina Chmielno Gmina Kartuzy Gmina Kościerzyna Gmina Stężyca Sport Wokół nas

Cedry Wielkie. Żeglarski Puchar Kaszub i Żuław. Żeglarze ŻUKS Stężyca znów nie zawiedli wynikami

29 października odbyła się gala podsumowująca IX Żeglarski Puchar Kaszub i I Żeglarski Puchar Żuław. Uroczystość odbyła się hali sportowej w Cedrach Wielkich.

Gala była okazją do nagrodzenia najlepszych zawodników, którzy w tym roku uczestniczyli w sześciu regatach w ramach IX edycji Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Rywalizowali w nich młodzi zawodnicy w grupach D i C klasy Optimist, w klasie Cadet oraz na innych jednostkach w grupie Open U24.

Na Zatoce Puckiej rozegrano Puchar Mechelinek, w których wystartowało ponad 100 zawodników. Następnie odbył się Puchar Jezior Chmieleńskich, rozgrywany na jeziorach Kłodno oraz Raduńskim Dolnym. W sierpniu młodzi żeglarze rywalizowali w XIII Regatach o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna. Żeglarski Puchar Kaszub zakończyły dwuczęściowe XVII Mistrzostwa Kartuz.

Nasze kluby w czołówce

Ostatecznie w IX Żeglarskim Pucharze Kaszub w grupie D klasy Optimist druga była Oliwia Magiera – KS Damroka Chmielno. Czwarte, piąte i szóste miejsca zajęły dziewczyny z UKŻ Lamelka: Maja Wardach, Maria Syldatk, Hanna Rekowska. W grupie C dziewcząt na piątym miejscu uplasowała się Natalia Kitowska – KS Damroka Chmielno. Natomiast w grupie chłopców na trzecim miejscu uplasował się Kuba Świtalski – UKS Wodniacy Garczyn.

W rywalizacji Cadetów dziewcząt zwyciężyły Agata Marcinkowska i Marika Goliwąs – UKS Wodniacy Garczyn, drugie miejsce zajęła Julia Czapiewska, Lena Kedrowska, Marta Stępień – ŻUKS Stężyca, trzecie Paulina Schütz, Marta Piankowska Goliwąs – UKS Wodniacy Garczyn.

W klasyfikacji Cadet Chłopcy całe podium opanował Żeglarski Uczniowski Klub Sportowy ze Stężycy.

Pierwsze miejsce Filip Nowak, Wiktoria Krauza oraz Ignacy Rambowski, drugie Jakub Klasa i Gracjan Chabowski, zaś trzecie Jan Cimiengo, Hubert Harmoza, Ignacy Rambowski.

Natomiast w grupie Open U24 najlepsza była załoga Ania Łyczko, Igor Chabowski, Maciej Bicki i Lena Kedrowska – ŻUKS Stężyca.

W klasyfikacji klubów pierwsze miejsce zajął UKS Wodniacy Garczyn, drugie UKŻ Lamelka Kartuzy, a trzecie ŻUKS Stężyca.

T. Falba, J. Szerle/opr.red

Komentarze