Gmina Dziemiany Gmina Kartuzy Wokół nas

Orlik. Inicjatywa o. Arkadiusza Czai. Wyjątkowe spotkanie w szpitalu

24 października do szpitala przybyli wolontariusze, dobrze znani z częstych akcji na rzecz pomocy chorym dzieciom, osobom starszym i samotnym. Celem inicjatywy było pokazane jak ważna jest pomoc oraz zainteresowanie i towarzyszenie osobom samotnym i chorym.

Pomysłodawcą akcji był franciszkanin o. Arkadiusz Czaja, były wieloletni artysta występujący na scenach polskich i europejskich. Jej celem było niesienie pomocy potrzebującym, poprzez występy artystyczne, obdarowywanie kolorowymi maskotkami i modlitwę w ich intencjach.

Do Dzierżążna przybyli wolontariusze: Paweł Czaja iluzjonista – klaun, artyści z zespołu kaszubskiego „Tuba Band”: Kazimierz Maszk i Andrzej Lelek, a także Elżbieta Plata, Teresa Runowska, Agnieszka Tomasiuk, Joanna Kowalewska, Marcin Browarczyk i o. Arkadiusz. Wszyscy zostali serdecznie przyjęci przez prezes Marzenę Mrozek, wiceprezesa Mariusza Hulińskiego i menagera Martę Lorek oraz personel szpitala. Osoby chore, mile zaskoczone przybyciem tak wyjątkowych gości, okazały niesamowitą radość i wdzięczność. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą, której przewodniczył o. Arkadiusz. Po wspólnej modlitwie, w sali szpitalnej odbyła się część artystyczna dla chorych dzieci i personelu medycznego. Program artystyczny wyreżyserował i poprowadził mistrz iluzji P. Czaja. W czasie występu pojawił się iluzjonista, klaun, postacie z bajek oraz kaszubski zespół folklorystyczny. Zaprezentowany program artystyczny wzbudził ogrom radości u dzieci. Wszystkim chorym przebywającym w szpitalu wręczano upominki – kolorowe maskotki oraz widokówki z i płyty z pieśniami maryjno-franciszkańskimi. Wolontariusze łącznie spotkali się z ponad 250. osobami.

Nad. Elżbieta Plata/opr.red

Komentarze