Gmina Sierakowice Gmina Somonino Gmina Stężyca Sport Wokół nas

Powiat kartuski. Projekt „Nordic Walking Senior”. Kijkowe szaleństwo w trzech gminach

Od września do końca października trwał projekt „Nordic Walking Senior”, który realizowany był w trzech gminach powiatu przez Drogołazy MJ- Mariana i Justynę Wnuk-Lipińskich: w Sierakowicach, Stężycy oraz Somoninie. Było to wyzwanie nie tylko czasowe, ale i logistyczne, bo trzeba było dopasować aktywność w grupach z aktywnością prowadzących.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu było Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Projekt był współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Celem projektu była poprawa jakości i warunków życia osób dorosłych i starszych poprzez systematyczny ruch na świeżym powietrzu, organizacja czasu wolnego w aktywny sposób, podniesienie roli sportu w różnych grupach społecznych i środowiskowych, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, oraz promocja prawidłowej techniki z jej aspektami zdrowotnymi w polskim społeczeństwie.

Z myślą o seniorach

– Udało się przeprowadzić w sumie 100 jednostek treningowych w każdej grupie. Uczestnicy przeszli wiele kilometrów przy wspólnych rozmowach, a co ważne spędzili aktywnie czas zwiedzając tereny poszczególnych miejscowości. Projekt ten dla grupy nieformalnej był ogromnym wyzwaniem, ale końcowy efekt jest bardzo pozytywny, z pewnością udało się na dłużej zaktywizować uczestników w poszczególnych miejscowościach – informują M. i J. Wnuk-Lipińscy.

Warto się przyłączyć do wspólnych spacerów z Drogołazami MJ, są to bezpłatne zajęcia i porady w każdy poniedziałek o godz. 17:30.

Nad/opr.red

Komentarze