Gmina Karsin Konkursy Sport Szkolnictwo Wokół nas

Gdańsk. Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak. Sukces Leny Wieteskiej z karsińskiego Paradise

W dniach 28-29 października w Gdańsku odbyła się X edycja Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak – European Championship”. Do rywalizacji przystąpiło 300 zawodników i zawodniczek. Wśród nich była reprezentantka zespołu Paradise z Karsina – Lena Wieteska.

Prekursorem Fitness Sportowego jest gdańszczanka Aleksandra Kobielak – Mistrzyni Polski, Europy i Świata Fitness. Dyscyplina ta jest połączeniem gimnastyki, akrobatyki i show w indywidualnej choreografii. Stanowi alternatywę dla sportów wyczynowych, dając możliwość dzieciom i młodzieży wzięcia udziału w zawodach o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dyscyplinę Fitness Sportowego regulują przepisy i profesjonalni sędziowie z wieloletnim doświadczeniem. Podczas zawodów obowiązuje podział na kategorie wiekowe oraz na poziom zaawansowania.

Podczas zawodów widownia mogła podziwiać setki występów. Fitness Sportowy mocno zachęcił dzieci i młodzież do aktywności fizycznej.

Tancerka grupy tanecznej Paradise Karsin Lena Wieteska startowała w kategorii fitness sportowy do 12 lat i zdobyła czwarte miejsce. Przypomnijmy, że L. Wieteska jest tegoroczną Mistrzynią Polski i zdobywczynią piątego miejsca na Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Budapeszcie.

Nad/opr.red

Komentarze