Sport

Kickboxing. Tytuł mistrza kraju dla Nikodema Bigusa

W sobotę 10 września w Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Weteranów w Kickboxingu. W zawodach wystartowało ponad osiemdziesięciu zawodników, którzy reprezentowali przeszło czterdzieści polskich klubów. Do rywalizacji stanął też dziewięcioosobowy skład Rebelii. Kartuzianie wrócili z kilkoma medalami i tytułem mistrza Nikodema Bigusa.

Zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki pokazali charakter stając aż w pięciu finałach kategorii wagowych. Nikodem Bigus pewnie wygrał dwie walki kwalifikacyjne. Walka finałowa z zawodnikiem z Płocka była zacięta i wyrównana, w której więcej pomysłu i chłodnej głowy zostawił mieszkaniec Kartuz. Tym samym N. Bigus zgarnął tytuł mistrza Polski.

Srebrnymi medalami i tytułami wicemistrzów zostało aż czworo Rebeliantów. W kategorii 50 kg została nim Nikola Zaborowska. Rafał Jaszczuk i Patryk Rasch pewnie wygrali pojedynki kwalifikacyjne i w finale ulegli mistrzom globu z Zielonej Góry i Odolanowa. Passę srebrnych krążków przełamał w końcu Piotr Stenka, który w finale przegrał w kategorii wagowej do 89 kg. Dwa brązowe krążki przywieźli Patryk Frankowski i Mikołaj Zygan. Bez medalu wrócił Adam Kryszewski i Robert Janaś.

– Tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów pokazują, że nasz region żyje sportem. Wytrwałość i sumienna praca klubowa daje efekt. W przypadku Nikodema Bigusa to aż dziesięć lat oczekiwania na złoty medal. Cieszę się, że mogę pracować z tak zgraną grupą ludzi. Rebelia to coś więcej niż tylko drużyna – podkreśla Patryk Zaborowski, trener Rebelii.

Nad/opr.red

Komentarze