Gmina Kartuzy Sport Wokół nas

Kiełpino. 40-lecie Amatora Kiełpino. Były turnieje, tort i atrakcje

Klub Sportowy Amator Kiełpino obchodził jubileusz 40-lecia istnienia. W związku z tym na stadionie w Kiełpinie odbył się festyn upamiętniający to wydarzenie.

W dniu jubileuszu od rana trwały turnieje, począwszy od najmłodszych roczników, czyli skrzatów, aż do trampkarzy, w których oprócz miejscowych zawodników startowali zawodnicy zaproszonych i zaprzyjaźnionych klubów. W turniejach wygrywali dwukrotnie zawodnicy Amatora Kiełpino, a także Wierzyca Stara Kiszewa, Szargan Somonino i FC Gowidlino.

Oficjalne otwarcie i sporo atrakcji

Oficjalnego otwarcia festynu dokonali burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński wraz z zastępcą Sylwią Biankowską oraz główni sponsorzy klubu Iwona i Bogdan Górscy i sołtys miejscowości Mirosław Paczoska. Następnie wspólnie pokroili okolicznościowy tort.

Kolejną częścią uroczystości był mecz oldboyów Amatora z GKS Żukowo zakończony remisem 3:3.

– W meczu tym mogliśmy obejrzeć grających kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu zawodników. Po starszych panach zagrali obecni zawodnicy klubu z drużyną Reszty Świata wygrywając 4:0 – komentują organizatorzy.

W trakcie imprezy odbyła się również olimpiada dla dzieci oraz turniej rodzinny, gdzie drużyny były złożone z rodziców i dzieci. W trakcie całego dnia było również mnóstwo innych atrakcji, z których mogli korzystać przede wszystkim najmłodsi, a były wśród nich dmuchańce, przejażdżki bryczką, pokazy strażaków, loteria, stoisko plastyczne i wiele innych.

Na zakończenie pod sceną odbyła się zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych.

Nad/opr.red

Komentarze