Gmina Stara Kiszewa Inwestycje

Stara Kiszewa. Jest „Orlik” i nowe zaplecze sportowe

Wielofunkcyjny orlik powstał przy Zespole Kształcenia i Wychowania. Kosztował 1,24 mln zł, ale gmina na jego wybudowanie otrzymała 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu. Obiekt będzie uzupełnieniem gminnej infrastruktury sportowej.

Orlik był długo oczekiwany przez społeczność szkolną. Gmina zaplanowała go wiele lat temu, ale brakowało środków na jego realizację. Podejmowane różnorodne starania o uzyskanie dofinansowania nie przynosiły rezultatu. Ostatecznie gminie udało się pozyskać 400 tys. zł od Ministerstwa Sportu z programu „Sportowa Polska”. Wtedy to zadanie ruszyło. W lutym br. w przetargu wyłoniono wykonawcę firmę Eversport z Warszawy. Zaproponowała ona wykonanie orlika za 1,24 mln zł. Powstało boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z wyposażeniem w postaci piłkochwytów i ogrodzenia oraz oświetlenia boiska. Obok niego powstała infrastruktura pomocnicza tj. chodniki i dojazdy.

Najprawdopodobniej boisko zostanie oddane do użytku wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Powstanie zaplecza

Następną dobrą wiadomością dla środowiska sportowego ze Starej Kiszewy jest informacja, że w klubie Wierzyca Stara Kiszewa powstało zaplecze sportowe. To głównie dzieło sponsora klubu – firmy Filjan Domy Drewniane oraz firmy MAHO Budownictwo Radosław Mollin, która wykonała prace ziemne i przygotowała płytę fundamentową. Gmina przygotowała projekt inwestycji oraz przekazała materiały na prace ziemne. Obiekt powstał sprawnie i szybko, za co władze klubu za pośrednictwem naszego tygodnika dziękują wykonawcom. 

D. Tryzna

Komentarze