Gmina Kościerzyna Szkolnictwo Wokół nas

Wielki Klincz. Dzień postaci z bajek. Zabawa połączona z edukacją

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci Bajek 6 listopada w bibliotece w Wielkim Klinczu dla grup z przedszkola zorganizowano bajkowe spotkanie. Była świetna zabawa, ale i doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują. Ich celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną.

Przedszkolaki przyszły przebrane za wybraną przez siebie ulubioną postać z bajki. Jedną z głównych atrakcji było głośne czytanie bajek przez organizatorów bibliotekarz Renatę Abramowską i wychowawcę grupy Aleksandrę Duraj przy pomocy magicznej skrzynki, czyli teatrzyku ilustrowanego. Wysłuchały z zaciekawieniem bajki o ,,Kopciuszku” oraz „O wilku i siedmiu koźlątkach”, była to dla nich zupełna nowość. Dzieci przekonały się, że dzięki bajkom można przenieść się w wyobraźni w inny świat, kolorowy, piękny i tajemniczy, ale czasami także mroczny i groźny. Bajki pokazują bowiem co jest dobre, a co złe i jak należy postępować w życiu, aby być dobrym człowiekiem. Pomiędzy czytanymi bajkami uczniowie zaśpiewali piosenkę oraz obejrzeli bajkę. W tym dniu dla dzieci przygotowano szereg zabaw wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozpoznawały po rekwizycie co to za bajka, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały fragmenty bajek. Dzieci świetnie radziły sobie z zadaniami.

Na zakończenie wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej, ruchowej w przedszkolu, gdzie była prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Był to dzień pełen wrażeń.

Nad/opr.red

Komentarze