Gmina Sierakowice Konkursy Szkolnictwo

Sierakowice. Konkurs „Żyj zdrowo’’. Zwyciężczyniami uczennice TŻiUG

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach to miejsce, gdzie promuje się zdrowy styl życia. Nie od dziś wiadomo, że szkoła posiada certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. W ostatnim czasie w szkole przeprowadzono konkurs „Żyj zdrowo’’.

W ramach realizacji działań nakierowanych na promocję zdrowego stylu życia, w ZSP został zorganizowany konkurs „Żyj zdrowo” pod przewodnictwem Iwony Tesmer i Natalii Knapik. Do konkursu przystąpili uczniowie klas pierwszych liceum, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Agrobiznesu i Rachunkowości oraz Branżowej Szkoły I Stopnia. Uczniowie pracowali w małych zespołach, a ich zadaniem było rozwiązanie testów, zagadek i zadań
o tematyce związanej z rolnictwem ekologicznym, zdrowym żywieniem i pierwszą pomocą. Wszyscy uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, a rywalizacja była bardzo zacięta. W rozgrywkach wzięło udział 17 zespołów.

Najlepsi z najlepszych

Najlepsze okazały się uczennice klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Alicja Faustyna Myszk, Agata Myszk i Ewelina Miotk. Kolejne miejsce zajęli uczniowie klasy I Technikum Agrobiznesu: Anna Kropidłowska, Seweryn Jank oraz Piotr Pobłocki. Trzecie miejsce obsadził team uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia: Magdalena Choszcz, Nikola Choszcz, Wojciech Bronk i Damian Keller. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

– Konkurs został bardzo pozytywnie odebrany przez uczniów, dlatego z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach – zapowiada N. Knapik.

Nad/opr.red

Komentarze