Gmina Sierakowice Kultura Wokół nas

Gmina Sierakowice. Rok 2023 w bibliotece. Rekordzistka wypożyczyła ponad 600 książek

Biblioteka Publiczna Gminy Sierakowice może z dumą podsumować swoje osiągnięcia i wzrost zainteresowania czytelników w 2023 roku, a także „Najlepszego Czytelnika roku 2023”.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w postaci dotacji w wysokości 24 tys. zł, udało się zakupić aż 920 nowych woluminów spośród 2,3 tys. nowości wydawniczych. To ważny krok w poszerzaniu zasobów bibliotecznych.

W roku 2023 biblioteka zarejestrowała imponującą liczbę blisko 1,5 tys. nowych czytelników, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu. Wizytatorzy odwiedzili bibliotekę ponad 13 tys. razy, a wypożyczono prawie 25 tys. książek, co stanowi wzrost o 13% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Zaangażowana cała społeczność

Poprzez różnorodne lekcje biblioteczne, zajęcia związane ze świętami książkowymi oraz udział w Narodowym Czytaniu i Akcji Żonkil, biblioteka angażuje dzieci w fascynujący świat literatury. Współpraca z Powiatowym Zespołem Szkół w Sierakowicach i Branżową Szkołą I stopnia przyniosła owoc w postaci akcji społecznej „Podaruj wiersz”, inicjowanej przez Fundację im. Z. Herberta.

Niewątpliwie jednym z najciekawszych projektów były spotkania cykliczne z seniorami przy kawie, podczas których rozmawiano o przeczytanych książkach. Dla tych, którzy nie mogą odwiedzić biblioteki osobiście, organizowany jest dowóz książek do domu.

Niezwykłym wyróżnieniem jest tytuł „Najlepszego Czytelnika roku 2023”, który zasłużenie zdobyła pani Janina z Sierakowic, przeczytawszy imponującą liczbę 650 książek. To nie tylko wyjątkowy wyczyn, ale także źródło dumy dla całej społeczności bibliotecznej.

BPG/opr.red

Komentarze