Gmina Sulęczyno Samorząd

Gmina Sulęczyno. Puste miejsce w radzie zajmie Ireneusz Zelewski – ale od następnej sesji

Niedzielne wybory uzupełniające do Rady Gminy Sulęczyno wygrał Ireneusz Zelewski. Będzie reprezentował w niej sołectwo Podjazy. Podczas wczorajszej sesji miał on złożyć ślubowanie.

Po lipcowej rezygnacji radnego Grzegorza Bielickiego przez ponad trzy miesiące w radzie był wakat. Związane było to z procedurami które obowiązują w takich przypadkach. Ostatecznie o terminie wyborów zadecydował  wojewoda. Dotyczyły one okręgu nr.12 który obejmuje część sołectwa Podjazy tzn. miejscowość Amalka i część samych Podjazów.

Dwóch kandydatów

W przepisowym czasie swoje kandydatury zgłosiły dwie osoby. Pierwszy to Ireneusz Zelewski z Podjazów lat 44. Zgłoszony został przez  KWW Nasz Region – Bliżej Wyborców. Drugi kandydat to Wiesław Choszcz pochodzący również z Podjazów w wieku 46 lat. Reprezentuje  KWW Sołectwo Podjazy – To Nasza Sprawa. 

Podczas wyborów zwrócono szczególną uwagę na zalecenia Sanepidu. Chodzi o dezynfekowanie , wietrzenie a członkowie komisji pracowali w odzieży ochronnej.

Wybory nie cieszyły się większym zainteresowaniem mieszkańców. Na 228 osób uprawnionych w okręgu zagłosowało tylko 52. Ireneusz Zelewski zdobył 44 głosy i uzyskał mandat. Na Wiesława Choszcza zagłosowało 8 mieszkańców.

Nowy radny na wczorajszej sesji miał złożyć uroczyste ślubowanie. Niestety do niego nie doszło, ponieważ radny zachorował.

D.Tryzna

Komentarze