Miasto Kościerzyna Wokół nas

Kościerzyna. Więcej miejsc parkingowych przy cmentarzach

Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny gromadzą na cmentarzach tłumy wiernych. Każdy z nich chciałby dojechać pod samą bramę, aby wypakować kwiaty cz znicze. Stad zapewnienie w ten czas jak największej ilości miejsc parkingowych staje się wyzwaniem dla władz miasta i odpowiednich służb.

Oprócz miejsc na tradycyjnych parkingach znajdujących się przy ul. Kaplicznej i ul. Skarszewskiej doszły nowe w pobliżu wejścia na nowy cmentarz. Chodzi o plac znajdujący się pomiędzy stawem, a ogrodzeniem cmentarza. Teren jest po części własnością miasta i po części parafii. Przy budowie ogrodzenia dla nowego cmentarza zostały usunięte rosnące tam krzewy i samosiejki oraz przycięte gałęzie starodrzewu. Miejsce zostało zniwelowane i może stanowić parking dla kilkudziesięciu aut. Dla nieznających dojazd do terenu ul. Markubowo, miejsce widoczne po prawej.

Dodatkowo Straż Miejska lepiej zagospodarowała największy parking przy ul. Skarszewskiej. Do tej pory można było ustawiać tam auta w dwóch rzędach w części utwardzonej płytami. Strażnicy wydzieli jeszcze jeden pas na terenie trawiastym.

Tradycyjnie dodatkowa miejsca uzyskano ograniczając ruch ul. Skarszewską tylko do jednego pasa.

Być może w tym roku ta ilość miejsc w zupełności wystarczy w związku z tym, że zalecenia władz kościelnych mówią o tym, aby nie gromadzić się na cmentarzach w te dwa najważniejsze dni. Zgodnie z wymogami covidowskimi zaleca się, aby wizyty na cmentarzach rozciągnąć na okres całego najbliższego tygodnia.

D.Tryzna

Komentarze