Miasto Kościerzyna Sport Wokół nas

Pływanie. Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. UKS MANTA Kościerzyna zdobywcą 27 medali

Na pływalni w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach, które zgromadziły 229 zawodników z Polski. Reprezentacja UKS MANTA Kościerzyna, pod opieką trenera Adama Gniba, wystąpiła w imprezie z 27-osobowym zespołem, który wziął udział w 110 startach indywidualnych oraz 13 wyścigach sztafetowych. Wyniki osiągnięte przez zawodników z Kościerzyny imponują.

W sumie, podopieczni trenera A. Gniby zdobyli aż 27 medali: 9 złotych, 8 srebrnych i 10 brązowych. Na szczególną uwagę zasługują indywidualne osiągnięcia poszczególnych zawodników. Szymon Kropidłowski i Kacper Rozgoński zyskali najwięcej uwagi, zdobywając po 4 złote medale. Kacper Rozgoński dodatkowo sięgnął po srebrny. Wśród zawodniczek wyróżnia się Olga Guzińska, która wywalczyła 3 srebrne i 2 brązowe medale.

Ponadto, inni zawodnicy UKS MANTA Kościerzyna również osiągnęli znaczące rezultaty. Damian Kutela zdobył 2 srebrne medale, Fryderyk Bystron wywalczył 3 brązowe, a Karol Rozgoński zdobył 2 brązowe medale. Zuzanna Pobłocka również sięgnęła po brązowy medal.

Sukcesem okazały się również występy sztafet klubowych. Sztafeta open mężczyzn zdobyła złoty medal, natomiast sztafety open mężczyzn oraz open MIX zdobyły srebrne medale. Dodatkowo, sztafeta open MIX oraz sztafeta junior starszy MIX zdobyły brązowe medale.

Największym osiągnięciem zawodnika z Kościerzyny jest zakwalifikowanie się Szymona Kropidłowskiego do udziału w Mistrzostwach Świata Seniorów, które odbędą się w lipcu w Serbii. Jego sukces stanowi dumę dla całego klubu i polskiego pływania w płetwach.