Gmina Kartuzy Samorząd Wokół nas

Kartuzy. Magdalena Adamowicz spotkała się z mieszkańcami. „To my decydujemy jaki jest i jaki będzie kształt Unii”

Wczoraj na kartuskim rynku, na półmetku kampanii do Parlamentu Europejskiego z mieszkańcami Kartuz spotkała się europosłanka Magdalena Adamowicz. Mówiła o swojej aktywności w Parlamencie Europejskim i o sprawach, którymi chciałaby się zająć w nadchodzącej kadencji. Namawiała do głosowania na nią, na Koalicję Obywatelską, gdyż są oni częścią ugrupowania mającego większość, stąd wpływającego na kształt UE.

Na kartuskim rynku czekała na nią liczna grupa sympatyków Koalicji Obywatelskiej z radną sejmiku Danutą Rek i radną powiatową Aleksandrą Cieszyńską. Wśród nich członkowie Towarzystwa Miłośników Kartuz. Europosłankę powitali burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński, jego zastępca Sylwia Biankowska, która w krótkim wystąpieniu powiedziała jak środki unijne zmieniają miasto. Wszyscy oni wyrazili swoje poparcie dla M. Adamowicz.

M. Adamowicz o dokonaniach i planach

Europosłanka pochwaliła się swoimi dokonaniami. Mówiła o aktywności w Parlamencie Europejskim, m.in. o akacjach takich jak „Stop mowie nienawiści”; „Koniec z zastraszaniem dziennikarzy”. Przedstawiała również sprawy, którymi chciałaby się zająć, gdyby została wybrana na kolejną kadencję. Wśród nich akcentowała kwestię dotyczące bezpieczeństwa militarnego i gospodarczego Europy.

– Polska musi być silnym krajem w tej części Europy, by Putin nigdy nie odważył się podnieść na nas ręki. Dlatego musimy pójść wybory i je wybrać. Idziemy – a nawet biegniemy coraz szybciej – po zwycięstwo jak 5 lat temu, kiedy aż 200 tys. z Was, kochanych Pomorzanek i Pomorzan obdarzyło mnie zaufaniem – mówiła M. Adamowicz.

D. Tryzna

Komentarze