Gmina Przodkowo Inwestycje

Rąb. Trwa remont świetlicy i izby regionalnej

W Rębie trwają prace remontowe budynku świetlicy wiejskiej i izby regionalnej. Zakres prac obejmuje szereg działań mających na celu wzmocnienie konstrukcji budynku oraz poprawę jego stanu technicznego.

W ramach remontu przeprowadzone zostały już prace: wzmocnienie drewnianych belek stropowych wraz z wymianą elementów konstrukcyjnych dachu, aby zapewnić stabilność i bezpieczeństwo użytkownikom budynku. Pokryto również dach dachówką karpiówką. Zamontowano też bariery śniegowe, rynny dachowe i rury spustowe. Demontaż starej instalacji odgromowej oraz montaż nowej.

Finansowanie zadania

Całkowita wartość remontu wynosi 273,5 tys. zł, z czego znaczną część pokrywa dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Polski Ład w wysokości 268 tys. zł. Jest to istotne wsparcie, które umożliwia przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych, mających na celu zachowanie i ochronę lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Remont budynku świetlicy wiejskiej i izby regionalnej w Rębie to inwestycja w przyszłość miejscowej społeczności, zapewniająca odpowiednie warunki do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych i społecznych, oraz promocji lokalnej kultury i tradycji.

Nad/opr.red

Komentarze