Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego. KS Aqua Sport triumfuje

19 maja w Gdańsku odbyła się emocjonująca 2. Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego, w której zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie. Zawody były podzielone na kategorie wiekowe i płeć.

W kategorii 100m kombinowane juniorek zwyciężyła Daria Freda, ustanawiając nowy rekord klubu. W kategorii juniorek młodszych brązowy medal zdobyła Wiktoria Lellek. Wśród młodziczek starszych triumfowała Monika Zarach, a w grupie młodziczek brąz wywalczyła Kaja Lellek. W kategorii juniorów młodszych Filip Komar zdobył złoto, ustanawiając nowy rekord klubu. W kategorii młodzików zwyciężył Jakub Gronczewski.

W kategorii 50m holowanie manekina/krążków juniorek srebro zdobyła Daria Freda, a z brązu cieszyła się Iga Góralczyk. Wśród młodziczek starszych ponownie pewnie wygrała Monika Zarach. W kategorii juniorów młodszych Filip Komar zajął 2 miejsce. Wśród młodzików ponownie zwyciężył Jakub Gronczewski, a z pierwszego medalu cieszył się Mikołaj Zarach, który ukończył tę konkurencję na 2 miejscu.

W kategorii 100m ratowanie z pasem młodzików zwyciężyli Kaja Lellek oraz Jakub Gronczewski. Wśród młodziczek starszych ponownie wygrała Monika Zarach, a wśród chłopaków Tymon Dach ukończył wyścig na 3 miejscu. W kategorii juniorów młodszych wygrała Marta Ostrowska przed Wiktorią Lellek, a wśród chłopaków zwyciężył Filip Komar, który zanotował jednocześnie 3. wynik w kategorii OPEN w tej konkurencji. W kategorii juniorek zwyciężyła Klaudia Bida przed Zuzanną Peek, a wyniki dziewcząt dały medale także w kategorii OPEN – odpowiednio srebro Klaudii i brąz Zuzannie.

W zawodach startowało również Kościerskie WOPR, odnosząc sukcesy medalowe. Brązowy medal wywalczył Fryderyk Bystroń i Dawid Kropidłowski.