Gmina Przodkowo Samorząd Wokół nas

Gniew. Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu. Złoty HIT 2022 dla gminy i zespołu ,,Przodkowianie’’

23 czerwca na zamku w Gniewie odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w konkursie pn. Gospodarczo-Samorządowy HIT 2022 Pomorza oraz Kujaw. W gronie laureatów znalazła się gmina Przodkowo i jej Zespół Pieśni i Tańca ,,Przodkowianie’’.

Gospodarczo-Samorządowy HIT to przedsięwzięcie promujące szczególnie cenne dokonania rynkowe, samorządowe i ekologiczne. Celem corocznie przeprowadzanego postępowania konkursowego jest wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych urzeczywistnionych w poszczególnych regionach.

Przodkowo docenione w dwóch kategoriach

W tegorocznej edycji, w kategorii ,,Edukacja, kultura i sport’’ Gmina Przodkowo otrzymała tytuł Złoty HIT. Zostały docenione jej działania w środowisku lokalnym, jako lojalny, wiarygodny partner społeczności województwa pomorskiego oraz mecenas w krzewieniu kultury. Nagrodę dla samorządu odebrała Maria Stasik, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Przodkowo oraz sołtys Smołdzina.

– Gala tej nagrody ma zawsze taki podniosły wymiar, chociażby z racji samego dostojnego miejsca. Cieszę się, że po raz wtóry mogłam w niej uczestniczyć i reprezentować naszą gminę. Pierwszy raz byłam tu dwa lata temu, kiedy odbierałam razem z koleżankami nagrody dla przodkowskich KGW – mówi szefowa ,,Jezioranek’’.

Po raz drugi Przodkowo wybrzmiało, kiedy ogłoszono laureatów w kategorii ,,Samorządność’’. HIT Promocji Regionów otrzymał Zespół Pieśni i Tańca ,,Przodkowianie’’ za krzewienie i promowanie polskiej kultury ludowej w Polsce i za granicą. Zespół reprezentowała grupka członków, której trzon stanowili państwo Barbara i Bogusław Galińscy z synem Andrzejem. Pozostali ,,Przodkowianie’’ byli w tym czasie na tournée po Polsce północno-wschodniej.

D. Tryzna

HIT dla gminy odebrała Maria Stasik, wiceprzewodnicząca RG.
Fot. Nadesłane Instytut Certyfikacji i Jakości
Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów
HIT dla ZPiT ,,Przodkowianie’’ odebrała rodzina Galińskich.
Fot. Nadesłane Instytut Certyfikacji i Jakości
Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionów

Komentarze