Gmina Somonino Inwestycje Szkolnictwo

Goręczyno. Budowa przedszkola coraz bliżej. Inwestycja będzie tańsza niż zakładano

Gmina Somonino wybrała ofertę firmy DEFERO z Sieradza jako najkorzystniejszą przy budowie przedszkola w Goręczynie. Inwestycja pochłonie niecałe 2 mln zł mniej niż zakładał kosztorys gminy.

To był drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy przedszkola w Goręczynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu. Poprzedni został unieważniony, ponieważ nawet oferta z najniższą ceną przewyższała kwotę, którą gmina zamierzała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Czternaście firm, które chciały zadanie wykonać zaoferowały kwoty oscylujące w przedziale od 21,4 mln do 29,17 mln zł. Gmina planowała zaś realizację inwestycji za 17,85 mln zł. Dlatego przetarg unieważniła i ogłosiła kolejny.

Do drugiego przetargu stanęło dziewięć firm. Najwyższa z ofert sięgnęła kwoty 26,8 mln zł, zaś najniższa 15,8 mln zł. To właśnie ta najniższa wycena uznana została za najkorzystniejszą. Tak więc inwestycję budowy przedszkole zrealizuje firma DEFERO z siedzibą w Sieradzu. Zadanie zostanie dofinansowane kwotą 13 mln zł z II edycji Polskiego Ładu.

Szczegóły inwestycji

Dla przypomnienia, przedmiotem zamówienia jest budowa przedszkola przy ul. Topolowej w Goręczynie. Ma powstać budynek parterowy, niepodpiwniczony dla 200 dzieci oraz ok. 35 osób personelu. W skład każdego oddziału wchodzić ma sala zabaw, ustęp z natryskiem oraz magazyn. Ma powstać także sala wielofunkcyjna z klimatyzacją na potrzeby stołówki oraz organizacji imprez okolicznościowych. W skład innych pomieszczeń wchodzić ma m.in. pomieszczenie portiera, szatnie, ustępy, część administracyjna oraz pomieszczenia socjalne, kuchnia z zapleczem i wyposażeniem, pomieszczenia techniczne, gospodarcze, magazynowe. Zaplanowano także odpowiednie warunki do korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne. W ramach inwestycji mają powstać także ciągi pieszo-jezdne. W ramach infrastruktury technicznej planuje się również zastosowanie odnawialnych źródeł energii, w tym pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Obiekt ma zostać ogrodzony. Ponadto ma powstać plac zabaw. Zadanie ma się zakończyć w roku 2024. 

UG/opr.red

Komentarze