Gmina Dziemiany Konkursy Szkolnictwo

Dziemiany. Etap gminny Konkursu Recytatorskiego. Laureaci zmierzą się na szczeblu powiatowym

Po trzyletniej przerwie Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach wraz z Ośrodkiem Kultury w Dziemianach współorganizował eliminacje gminne Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Polskiej. Odbyły się one 4 kwietnia br.

Na zaproszenie organizatorów w komisji oceniającej recytatorów zasiadły: Adriana Borzyszkowska, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Dziemianach, Jolanta Wantoch-Rekowska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej w Wielu oraz Oliwia Słomińska-Dolna, nauczycielka języka polskiego w Zespole Szkół w Łubianie. Podczas konkursu goszczono także wójta Leszka Pobłockiego, zastępcę Katarzynę Sprawkę oraz Beatę Laskę, nauczycielkę szkoły w Kaliszu.

Uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach oraz Szkoły Podstawowej w Kaliszu, wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, rywalizowali ze sobą w trzech kategoriach i zaprezentowali po dwa utwory poetyckie lub utwór poetycki i fragment prozy polskich twórców.

Najlepsi z najlepszych

Po wysłuchaniu recytacji oraz obradach jury wyłoniło zwycięzców. W kategorii klas I-III wygrała Jadwiga Bobkowska, uczennica SP w Kaliszu. Tuż za nią była Marika Blank, także uczennica ze szkoły w Kalisz. Trzecie miejsce przypadło Natalii Kanthak z placówki w Dziemianach.

W grupie klas IV-VI najlepiej wypadła Karolina Kulas, uczennica szkoły w Kaliszu. Kolejne miejsce przypadło jej szkolnej koleżance Kai Knopik. Trzecie miejsce ex aequo zajęły uczennica placówki w Dziemianach: Agnieszka Lemańczyk i Olga Lipińska.

W kategorii klas VII-VIII zwyciężył Bartłomiej Pałubicki, reprezentujący szkołę w Kaliszu. Na drugiej lokacie znalazła się Aleksandra Lemańczyk z dziemiańskiej placówki, zaś na trzecim miejscu sklasyfikowano Oliwię Rekowską, uczennicę SP w Kaliszu.

– Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsce, reprezentować będą gminę Dziemiany podczas finału powiatowego, który odbędzie się 18 i 19 kwietnia w Kościerzynie. Serdecznie gratulujemy wszystkim recytatorom oraz ich rodzicom i opiekunom, a naszym reprezentantom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym – podsumowuje Adam Szejba, dyrektor ZKiW w Dziemianach.

Nad/opr.red

Fot. Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach
Fot. Zespół Kształcenia i Wychowania w Dziemianach

Komentarze