Gmina Chmielno Konkursy Wokół nas

Region. „Pomorskie Smaki”. Laur Marszałka dla KGW Miechucino

Znamy już wyniki kolejnej edycji Konkursu Kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki”. Tradycyjnie wybrane zostały najlepsze przysmaki wyprodukowane w naszym regionie. Wśród nich propozycja pań z Miechucina.

Głównym celem Konkurs Kulinarnego o Bursztynowy Laur Marszałka Województwa Pomorskiego „Pomorskie Smaki” jest popularyzowanie dziedzictwa kulinarnego naszego regionu, a także promowanie produktów żywnościowych wytwarzanych z poszanowaniem regionalnych tradycji lub przy wykorzystaniu lokalnych surowców.

W konkursie jak co roku mogli wziąć udział przedsiębiorcy, koła gospodyń wiejskich, indywidualni wytwórcy oraz gospodarstwa agroturystyczne, którzy na terenie województwa pomorskiego prowadzą działalność w zakresie produkcji żywności.

Łącznie do tegorocznego konkursu wpłynęło aż 60 zgłoszeń, natomiast do etapu finałowego przeszło 30 produktów. Wyboru zwycięzców dokonano 26 maja. Laureatkami w kategorii inne produkty zostały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Miechucinie za griz z kaszëbską malëną .

Oprócz statuetki Bursztynowego Lauru Marszałka Województwa Pomorskiego, otrzymały nagrodę w wysokości 1 tys. zł.

Nad/opr.red

Komentarze