Gmina Liniewo Wokół nas

Gmina Liniewo. Mieszkańcy podjęli akcję pomocy dla Ukraińców. Zbierają dary dla uchodźców

Trwa akcja pomocy dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy już przybyli na teren gminy. Prawdopodobnie jutro do Garczyna trafi ich większa liczba. Stąd wszyscy, którzy chcieliby im pomóc mogą dostarczać dary m.in. do remizy w Liniewie i Wysinie. W tej ostatniej miejscowości akcję pomocową włączyła się też Rada Sołecka z sołtysem Ewą Zielińską na czele.

Jak wynika z informacji otrzymanych od Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, na dzień 10 marca na terenie gminy Liniewo przebywało dziesięciu uchodźców z Ukrainy. O pomocy dla nich ze strony mieszkańców gminy pisze na swoim Facebook’u wójt Mirosław Warczak. Przed mieszkańcami większe wyzwanie, gdyż jutro do pomieszczeń parafii w Garczynie ma trafić dużo większa grupa Ukraińców. Wiedząc o tym podjęto zbiórkę darów w skali gminy. Jak dowiedzieliśmy się u źródła, inicjatorem działań jest Fundacja ,,Słoneczna Galeria’’. Ustalono, że punktami, do których dostarczane będą dary stały się strażnice OSP. Już tydzień temu pierwszą ich pulę dla Garczyna zawiózł Piotr Krzyżanowski z fundacji.

Inicjatywa sołectwa Wysin

W akcję pomocową włączyło się również sołectwo Wysin. Zorganizowali ją sołtys Ewa Zielińska wraz z Radą Sołecką. W sklepach działających w Wysinie stanęły kosze, aby można było wrzucić do nich dary. W ubiegłą środę drzwi miejscowej remizy były otwarte po to, aby mogły tu trafić dary mieszkańców. Postawiono przede wszystkim na zbiórkę środków czystości, leków, pościeli i kocy.

-Teraz zbieramy to, co jest najbardziej potrzebne. Żywność będziemy zbierać z w późniejszym terminie, jak już uchodźcy będą w Garczynie i będzie wiadomo co im potrzeba. Już teraz dziękuję wszystkim naszym sklepom, że zechciały wziąć udział w naszej zbiórce – mówi E. Zielińska, sołtys miejscowości.

Do tematu będziemy powracać.

D. Tryzna

Fot. OSP Liniewo
Fot. OSP Liniewo
Fot. OSP Liniewo
Fot. OSP Liniewo

Komentarze