Gmina Liniewo Inwestycje Powiat kościerski Samorząd

Gmina Liniewo. Współpraca gminy i powiatu na rzecz rozwoju infrastruktury

21 lutego odbyło się ważne spotkanie w starostwie w Kościerzynie, które skupiło wójta gminy Liniewo Mirosława Warczaka, oraz starostę Alicję Żurawską. W dyskusji uczestniczyli również dyrektor ZDP Wiesław Ulatowski, oraz kierownik referatu komunalnego UG Liniewo Krystian Breski.

Spotkanie miało na celu omówienie planów i warunków współpracy w kontekście realizacji kluczowych zadań, które stanowią odpowiedź na oczekiwania mieszkańców. Rozmowy skoncentrowały się na budowie chodnika w Liniewie na ul. Wyzwolenia. Omówiono budowę bezpiecznego przejścia przy skrzyżowaniu ul. Kasztanowej i ul. Wyzwolenia. Dyskutowano na temat zakresu prac i harmonogramu realizacji przebudowy drogi powiatowej i utworzenia szlaku pieszo-rowerowego Garczyn – Orle. Rozmawiano także o bieżących inwestycjach, w tym o przebudowie drogi powiatowej relacji Liniewo – Orle, której wartość sięga ponad 10 mln zł, oraz przygotowania do rozpoczęcia prac na drodze relacji Lubieszyn – Wysin za blisko 2 mln zł.

Podziękowania od włodarza gminy

Wójt M. Warczak, podziękował staroście, radnemu powiatowemu z gminy Liniewo oraz całemu Zarządowi Dróg Powiatowych za dotychczasową owocną współpracę. Zaznaczył, że synergia działań między mieszkańcami, gminą a powiatem przynosi podwójne korzyści.

– Razem zawsze możemy osiągnąć dużo więcej – podkreślił wójt, podsumowując zaangażowanie i wspólną pracę na rzecz rozwoju lokalnej infrastruktury.

UG/opr.red

Komentarze