Gmina Nowa Karczma Inwestycje

Grabowo. Budowa nowej remizy dla OSP. Nowy budynek prezentuje się… kolorowo

Zakończył się etap prac na elewacji zewnętrznej budynku i możemy już podziwiać jak będzie reprezentować się nowa remiza dla jednostki w Grabowie. Inwestycja warta prawie 1,5 mln zł poprawi bardzo mocno warunki służby druhów.

Jak wspominał wójt gminy Nowa Karczma Andrzej Pollak, inwestycja ta była dla niego sprawą honorową, gdyż ustalono z druhami, że jak zdobędą dodatkowy wóz bojowy, to gmina wybuduje im remizę. Dotychczasowa jest po prostu za mała i zupełnie nie odpowiada aktualnym potrzebom prężnie rozwijającej się jednostki. Nowe auto powitano oficjalnie w grudniu ubiegłego roku i prawie równocześnie rozpoczęła się budowa remizy. Inwestycję realizuje firma Selfnertmarcin Daglis ze Słupska.

W ostatnich tygodniach zostało wykonane ocieplenie budynku i został położony kolorowy tynk. Po zakończeniu tych rac zostało zdjęte rusztowanie. Do wykonania zostały prace w środku i montaż bram garażowych.

Jest wykonawca budowy remizy

W obiekcie zlokalizowana zostanie hala garażowa dwustanowiskowa z dwiema bramami, pomieszczeniem socjalnych oraz pomieszczeniami towarzyszącymi. Zagospodarowana zostanie również działka. Utwardzony zostanie dojazd do budynku i wybudowany będzie wyjazd na drogę publiczną. Będzie to obiekt o konstrukcji murowanej, zlokalizowany przy największym osiedlu mieszkaniowym, po byłym PGR.

Inwestycja pochłonie 1,48 mln zł. Na ten cel samorząd otrzymał 600 tys. zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych dla gmin, na których terenie funkcjonowały zlikwidowane przedsiębiorstwa państwowej gospodarki rolnej.

UG/opr.red

Komentarze