Gmina Nowa Karczma Kultura Wideo Wokół nas

Grabowska Huta. XVII Turniej Sołectw Gminy Nowa Karczma. Dobra zabawa służąca integracji mieszkańców gminy

Po pierwsze, w gminie Nowa Karczma turniej zwyczajowo zobowiązuje sołectwo do wystawienia swojej reprezentacji. Po drugie, jest on miejscem dobrej zabawy, podczas której jest wiele okazji do żartów, czy popisów, ale też współpracy. W tym roku rywalizację wygrała drużyna sołectwa Szpon.

Spośród 17 sołectw gminy, na turniej zabrakło Sztofrowej Huty i o dziwo Nowej Karczmy z sołtys Krystyną Mach. Pozostałe wystawiły swoje reprezentacje, a dodatkowo kibicowało im liczne grono mieszkańców. Stąd na plac w Grabowskiej Hucie, przygotowany przez sołtysa Adma Olszewskiego i radę sołecką, przybyły tłumy.

Osiem konkurencji turnieju

Organizator turnieju – GOKSiR przygotowuje się do niego nade starannie. Wiele czasu zajmuje jego pracownikom znalezienie nowych konkurencji tak, aby były oryginalne i dopasowane do charakteru turnieju. Stawiają one na ruch, sprawność i umiejętności startujących w różnym wieku, ale przede wszystkim ma być wesoło. I tym razem znowu im się udało, patrząc na co to co się działo podczas konkurencji „Spodenki”. Wygrało ją bezapelacyjnie Liniewko, przed Grabowem Kościerskim i Skrzydłowem. W konkurencji chodzony przekładaniec wygrało sołectwo Skrzydłowo. Na podium stanęli też mieszkańcy Szumlesia Królewskiego i Grabowa Kościerskiego. W kategorii Chińczyk zwycięzcą okazało się sołectwo Szpon, które wyprzedziło Nowy Barkoczyn i Skrzydłowo. W rywalizacji pn. Pragnienie najlepszym sołectwem okazał się Szumleś Szlachecki. Kolejne miejsca na pudle zajęły sołectwa, odpowiednio Liniewko i Rekownica. W pojedynku rzutu do celu wygrało sołectwo Jasiowo. Okazało się lepsze niż Stary Barkoczyn i Grabowo Kościerskie, które uplasowały się na kolejnych miejscach. W przeciąganiu wygrało sołectwo Szpon. Drugą lokatę zajął Nowy Barkoczyn, zaś trzecie Szumleś Królewski.

Zabawa do białego rana

Ostatecznie zwycięzcą XVII Turnieju Sołectw Gminy Nowa Karczma, a tym samym organizatorem XVIII Turnieju, zostało sołectwo Szpon. Zwycięzcy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Wśród nich Alina i Krzysztof Bertlingowie, prowadzący Centrum Handlowe KABE.

Oprócz pełnej emocji rywalizacji sołectw, organizatorzy zapewnili szereg innych atrakcji. Zjeżdżalnia i dmuchany zamek, wspólny poczęstunek. Na turnieju nie zabrakło również stoisk gastronomicznych i z zabawkami. Wiele radości, szczególnie najmłodszym tego upalnego dnia, sprawiła kurtyna wodna, którą przygotowali strażacy z OSP Grabowo Kościerskie.

W tym roku wydarzeniu towarzyszyła zbiórka dla „Chłopaków za 6 milionów”, dla Kacpra i Darka, którzy walczą, aby odzyskać wzrok.

Wieczorem odbył się koncert zespołu VEEGAS, który swoimi przebojami m.in.: „Znowu było mało”, „Lubię Jeansy”, „Kawa do łóżka” rozpoczął zabawę taneczną, trwającą do późnych godzin nocnych.

Nad/opr.red

WYNIKI DRUŻYNOWE:

 1. Szpon
 2. Skrzydłowo
 3. Grabowska Huta
 4. Nowy Barkoczyn
 5. Rekownica
 6. Liniewko
 7. Szumleś Królewski
 8. Jasiowa Huta i Grabowo Kościerskie
 9. Grabówko
 10. Stary Barkoczyn
 11. Szumleś Szlachecki
 12. Szatarpy
 13. Lubań
 14. Będomin

Wyniki rywalizacji sołtysów

 1. Rekownica – Wiesław Krużycki
 2. Grabówko – Konrad Sobiecki
 3. Szumleś Królewski – Iwona Wilma
 4. Szpon – Danuta Piwkowska
 5. Szumleś Szlachecki – Stanisław Muchowski
 6. Będomin – Kazimierz Krapkowski
 7. Jasiowa Huta – Teresa Hildebrandt
 8. Nowy Barkoczyn – Arkadiusz Kropidłowski
 9. Liniewko – Stanisław Ugowski
 10. Grabowska Huta – Adam Olszewski
 11. Grabowo Kościerskie – Zdzisława Kowalewska
 12. Skrzydłowo – Ewelina Kleinszmidt
 13. Lubań – Piotr Puzdrowski
 14. Stary Barkoczyn – Ewa Markowska
 15. Szatarpy – Waldemar Weier

Komentarze