Gmina Sierakowice Inwestycje

Jelonko. Inwestycja w ramach ,,Polskiego Ładu’’. Miejscowa szkoła zostanie rozbudowana

Władze gminy Sierakowice ogłosiły przetarg na zadanie dofinansowane w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych ,,Polski Ład’’. Chodzi o modernizację budynku szkoły w Jelonku.

W ubiegłym roku gminie Sierakowice przyznano promesę z ,,Polskiego Ładu’’ na rozbudowę i przebudowę SP w Jelonku o salę gimnastyczną z zapleczem socjalnym oraz adaptację pomieszczeń na dwie sale dydaktyczne. Dofinansowanie sięgnęło 2,97 mln zł. Teraz władze gminy ogłosiły przetarg na wyłonienie wykonawcy tej inwestycji.

Znaczenie realizacji tego zadania jest o tyle duże, ponieważ z roku na rok do placówki przybywa coraz to większa ilość dzieci. Niestety, na chwilę obecną panuje tam ścisk, a na dodatek uczniowie nie posiadają sali gimnastycznej, na której mogliby ćwiczyć.

Co przyniesie inwestycja?

Przedmiotem zadania jest rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną wyposażoną w trybuny dla około setki osób wraz z zapleczem socjalno-sanitarnym. Wykonany ma zostać również łącznik powstały w wyniku częściowej rozbiórki, rozbudowy i przebudowy części parterowej budynku. Zadanie obejmuje wykonanie niezbędnej infrastruktury towarzyszącą z branży: sanitarnej, elektroenergetycznej oraz teletechnicznej, jak również zagospodarowanie terenu wokół szkoły.

Zaplanowano, że wykonawca powinien zakończyć inwestycję w ciągu roku. Do tematu powrócimy.

UG/opr.red

Komentarze