Gmina Karsin Inwestycje

Karsin. Poprawa infrastruktury komunikacyjnej. Ulica Wiśniowa już z asfaltem

Przebudowa pięciu ulic w Karsinie to ostatnie tegoroczne zadanie drogowe. Weszło w końcowy etap. Dwa dni temu na najdłuższej z nich – ul. Wiśniowej, wykonawca położył asfalt.

Ten pakiet ulic, jako inwestycja drogowa wszedł jako ostatni do tegorocznych inwestycji. Zadanie to gmina wyceniła na 2 mln zł. Jego projekt został złożony do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 18 maja wójt gminy Roman Brunke odebrał symboliczny czek na 1 mln zł, na tę inwestycję. Jej realizacja była możliwa, gdyż drugą połowę środków gmina pozyskała z oszczędności po wyłonieniu wykonawców na dwa etapy modernizacji ul. Ogrodowej. Po otwarciu przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania okazało się, że będzie ono zrealizowane za kwotę prawie 1,37 mln zł. Taką ofertę złożyła firma BRANDBUD z Chojnic.

Aktualny stan prac

20. października wykonawca zaczął kłaść asfalt. Jako pierwsza poszła ul. Wiśniowa i jej 422 m.b. Pas jezdni ma tu 7 m szerokości. Do zrobienia zostały jeszcze chodniki i zjazdy. Krzyżująca się z nią ul. Polna jest przebudowywana na odcinku ponad 200 m.b. Tu jezdnia będzie miała 5,5 m szerokości. Wykonano tu już kanalizację burzową, a jezdnia jest wykorytowana. Wzdłuż jej odcinka od ul. Długiej do skrzyżowania z ul. Wiśniową jest wykonany chodnik.  Obecnie trwają prace ziemne na jej zakończeniu.

Wykorytowany jest też odcinek 186 m.b. ul. Kwiatowej i 74 m.b. ul. Słonecznej. Przy tych ulicach będzie też chodnik o szerokości 2 m. Ul. Krótka, ostatnia z pakietu ma długość tylko 57 m.b. Tu też już jest wykorytowana jezdnia, która będzie miała 5,5 m szerokości i chodnik. Dodatkowo w ramach inwestycji wykonany zostanie jeszcze odcinek pomiędzy ul. Słoneczną, a ul. Kwiatową o długości prawie 78 m.b. Tu też będzie chodnik o szerokości 2 m.

Projekt obejmuje wykonanie skrzyżowań tych wszystkich ulic, przebudowę zjazdów publicznych i indywidualnych.

Zgodnie z planem bieżący miesiąc ma przynieść zakończenie tej inwestycji.

D. Tryzna

Komentarze