Gmina Karsin OSP Szkolnictwo Wokół nas

Karsin. Projekt „Strażackie rewolucje”. Gotowanie na wesoło z OSP i MDP

W jednostce w Karsinie trwa realizacja projektu pn.: „Strażackie rewolucje – działamy skutecznie, gotujemy zdrowo i smacznie. Jednymi z beneficjentów działań projektowych są dzieci i młodzież z terenu sołectwa Karsin. Podczas zajęć kulinarnych uczą się sporządzać podstawowe posiłki.

OSP Karsin realizuje kolejny projekt przygotowany przez MDP. To projekt pn.: „Strażackie rewolucje – działamy skutecznie, gotujemy zdrowo i smacznie”. Jego celem jest zainteresowanie mieszkańców sołectwa Karsin oraz uchodźców z Ukrainy kuchnią i kulturą żywienia, oraz rozwijanie u nich świadomości żywieniowej.

– Chcemy nauczyć odbiorców projektu podstawowych zasad zdrowego odżywiania, zasad savoir-vivre przy stole oraz umiejętności przygotowania szybkich, prostych i zdrowych posiłków. Ponadto, projekt zakłada organizację szkoleń z dietetykiem i psychodietetykiem oraz cyklu warsztatów kulinarnych dla mieszkańców sołectwa Karsin. Podczas zajęć kulinarnych w ramach projektu bywa bardzo rodzinnie i wesoło, a jedzenie ma prawdziwie domowy smak – mówią pomysłodawcy: Krzysztof Datta, Karolina Bal, Antonina Datta i Jakub Miloch.

Warsztaty w DK

Zajęcia z gotowania odbywają się w Domu Kultury w Karsinie. Prowadzą je członkinie Kobiecej Drużyny Pożarniczej OSP Karsin, które posiadają stosowną wiedzę, umiejętności i doświadczenie pracy w kuchni.

Na potrzeby projektu jednostka zakupiła inteligentny robot kuchenny. Z uwagi na wielość zastosowań zastępuje w kuchni kilka tradycyjnych urządzeń. Posiada aplikację, która zapewnia dostęp do setek przepisów kulinarnych.

Projekt dofinansowano w kwocie 3,2 tys. zł w ramach Funduszu Nowy Akumulator Społeczny.

OSP/opr.red

Komentarze