Gmina Kartuzy Konkursy Szkolnictwo

Kartuzy. Międzyszkolny konkurs „Copernicus 2022”. Laureatkami uczennice z Kiełpina, Brodnicy Górnej i Kartuz

W ubiegłą środę, w kartuskiej ,,Dwójce’’ już po raz dziesiąty odbył się odbył się Międzyszkolny Interdyscyplinarny KonkursCopernicus 2022”. Zawodnicy mieli za zadanie rozwiązać test związany z postacią Mikołaja Kopernika i astronomią oraz zestawy pytań z zakresu matematyki, fizyki, geografii, historii i języka polskiego.

Celem konkursu było wyłonienie spośród uczestników najwszechstronniejszego ucznia, który wykazał się rozległą wiedzą z różnych dziedzin nauki, umiejętnością analitycznego i kreatywnego myślenia oraz wiadomościami o życiu i dziele wielkiego astronoma, patrona kartuskiej ,,Dwójki’’ – Mikołaja Kopernika.

Najzdolniejsze uczennice

O tytuł „Copernicus 2022” ubiegało się ośmioro uczniów z czterech szkół gminy Kartuzy: SP w Brodnicy Górnej, SP w Kiełpinie, SP Nr 5 w Kartuzach oraz szkoły gospodarzy. Po emocjonującej rywalizacji bardzo dobrze przygotowanych uczestników jury wyłoniło zwycięzców, którzy idą w ślady Kopernika, człowieka wszechstronnie wykształconego. Tytuł „Copernicus 2022’’ zdobyła Wiktoria Wrońska z SP w Kiełpinie. Tytuł I Wicemistrza powędrował do Natalii Piotrowskiej, uczennicy SP w Brodnicy Górnej. Tytuł II Wicemistrza zyskała Antonina Kwidzińska SP Nr 2 w Kartuzach

Mistrzowie oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w kolejnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

Nad/opr.red

Fot. Nad/SP Nr 2 w Kartuzach.

Komentarze