Sport Wokół nas

Kickboxing. Mistrzostwa Europy. Team P. Zaborowskiego zdobył trzecie miejsce

Reprezentacja Polski w Kickboxingu Kick-light Seniorów, prowadzona przez Patryka Zaborowskiego zdobyła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej podczas Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni ulegli tylko Turcji z dorobkiem czterech złotych medali oraz Węgier z dwoma złotymi i jednym srebrnym.

Tegoroczne Mistrzostwa przyciągnęły 852 zawodników z 39 krajów. Podczas czempionatu nasz kraj reprezentowało jedenastu Polaków, w tym Nikodem Bigus, wychowanek Kartuskiej Rebelii. Niestety uległ w 1/8 reprezentantowi Azerbejdżanu. Walka z nim od pierwszej rundy nie układała się Bigusowi. Przeciwnik walczył agresywnie i nieszablonowo. Osiągnął dużą przewagę w pierwszej rundzie, której Nikodem już nie odrobił. Walka zakończyła się werdyktem 2:1 dla przeciwnika. Dwoje sędziów orzekło nieznaczną przewagę Aliego, natomiast jeden wskazał na wygraną Polaka.

Ostatecznie Polacy tryumfowali za sprawą Mistrzów Europy Rafała Gąszczaka i Michała Grzesiaka. Dwa brązy zdobyli: Paulina Stenka 70 kg i Arkadiusz Lasek 84 kg.

Zespół P. Zaborowskiego

Drużyna Kick-light P. Zaborowskiego jest potęgą od lat w Światowym Kickboxingu. Uzyskuje lokaty medalowe w klasyfikacji drużynowej nieprzerwanie od dziesięciu lat. Na Mistrzostwach nie zabrakło Kaszubskich akcentów, które są widzialne na przestrzeni ostatnich lat, a zawodnicy z Kaszubskiego Centrum Sportów Walki prezentują wysoką dyspozycję sportową. W klasyfikacji generalnej bez podziału na style walki Polska zdobyła piąte miejsce. Warto dodać, że w klasyfikacji generalnej zabrakło nam trzech złotych medali do podium.

Nad/opr.red

Skład Reprezentacji Polski
60 kg Natalia Zakrzewska, Nowe Miasto Lubawskie
70 kg Paulina Stenka, Luzino
+70 kg Hanna Wysocka, Zielona Góra
63 kg Hubert Śledź, Siedlce
69 kg Sławomir Malik, Zielona Góra
74 kg Szymon Majewski, Gdańsk
79 kg Nikodem Bigus, Kartuzy
84 kg Arkadiusz Lasek, Gdańsk
89 kg Michał Niemiero, Zielona Góra
94 kg Michał Grzesiak, Odolanów
+94 kg Rafał Gąszczak, Zielona Góra
Sztab trenerski
Piotr Nasulewicz, Opoczno
Seweryn Szczepankowski, Białystok
Patryk Zaborowski, Kartuzy

Komentarze