Miasto Kościerzyna Sport

Pływanie. Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu w Płetwach. KS Aqua Sport dorobił się czterech czempionów

Zawodnicy KS Aqua Sport oraz UKS Wodniacy Garczyn w końcu listopada pojechali do Jastrzębia-Zdroju w dwudziestoosobowym składzie, by walczyć o tytuły mistrzów kraju w zimowych zmaganiach w pływaniu z płetwami. Ostatecznie wrócili z czterema tytułami mistrzów i ogromnym workiem medali.

Zawody rozgrywano z podziałem na kategorie wiekowe oraz OPEN osobno dla kobiet i mężczyzn. Mistrzami Polski, którzy reprezentowali kościerski klub zostali: Monika Zarach na dystansie 200SF i 400SF, Wiktoria Lellek na dystansie 25AP, 50SF i 100SF, Filip Komar na dystansie 50BF i 100BF oraz Jan Marchewicz na dystansie 100IM.

Worek medali

Ponadto wspomniani zawodnicy zdobywali jeszcze inne medale, a mianowicie M. Zarach zdobyła jeden srebrny i trzy brązowe, ustanawiając wszędzie nowe rekordy życiowe. W. Lellek dołożyła brąz, bijając również swoje dotychczasowe rekordy życiowe. F. Komar również dołożył brązowy medal, także ustanawiając nowe rekordy życiowe. J. Marchewicz natomiast dołożył brązowy medal również ze wspaniałym rekordem życiowym.

Kolejni medaliści to: Daria Freda, która zdobyła dwa srebrne medale oraz jeden brązowy, oraz Anna Tarnowska i Iga Góralczyk, które wywalczyły po jednym brązie.

Ponadto sztafeta dziewcząt w składzie W. Lellek, A. Tarnowska, D. Freda i A. Szybalska zgarnęła brąz.

Wyniki UKS Wodniacy Garczyn

Medale dla UKS Wodniacy Garczyn zdobyło pięcioro zawodników. Nina Kucharska może pochwalić się dwoma srebrnymi medalami oraz jednym brązowym. Kaja Lellek zdobyła brązowy krążek.  Arkadiusz Sędzicki zdobył brąz. Marcelina Bławat wywalczyła srebro i brąz. Sandra Blok może pochwalić się brązem.

Sztafeta dziewcząt w składzie M. Bławat, Marta Ostrowska, S. Blok, N. Kucharska wywalczyła srebro.

Zawodnicy KS Aqua Sport wystartują jeszcze w Zimowych Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym 3 grudnia w Skierniewicach oraz w głównych Mistrzostwach Polski 17-18 grudnia w Szczecinie.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu firm: Kruszywa Polskie oraz Hoch Systemy Kominowe i Repiński Transport.

KS Aqua Sport prosi ludzi dobrej woli o pomoc w wyjazdach, ponieważ zawodnicy pokrywają koszty opłat startowych i zakwaterowania każdorazowo z własnych pieniędzy, a klub stara się pokrywać koszty transportu. Osoby chcące wspomóc klub oraz te, które chciałyby rozpocząć przygodę ze sportem proszone są o kontakt z trenerem Michałem Zarachem Tel. 606948660.