Gmina Sierakowice Sport

Futsal. We-Met zagra w przyszłym sezonie Fogo Futsal Ekstraklasa

Na 3 kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego zespół z Kamienicy Królewskiej zagwarantował sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej futsalu w Polsce. Taki cel drużyna trenera Kocota obrała sobie na początku swojego debiutanckiego sezonu w Ekstraklasie. Udało się to uczynić przy uciesze kibiców sympatyków zespołu z Kaszub.

A to wszystko dzięki zwycięstwu w Warszawie. We-Met po bardzo dobrym meczu pokonał AZS UW Darkomp Wilanów 4:1 i tym samym postawił „kropkę nad i” w kontekście utrzymania w Fogo Futsal Ekstraklasie. Jako tegoroczny beniaminek, We-Met może uznać to za spory sukces. Zebrane doświadczenie i obycie na najlepszych parkietach, na pewno zaowocuje w kolejnej kampanii. Szeregi Ekstraklasy z kolei opuszczają drużyny: Ruchu Chorzów, Jagiellonii Białystok i Sośnicy Gliwice.

Przed nimi trzy mecze

Teraz przed zespołem z Kamienicy Królewskiej mecz 28. kolejki. W sobotę, 30 marca o godzinie 16:45 podejmą na parkiecie w Sierakowicach- Piast Gliwice.

Gliwiczanie to od kilku lat czołowa drużyna Fogo Futsal Ekstraklasy, która w każdym sezonie walczy o najwyższe cele. Obecnie zajmują 3 lokatę gdzie w 27 meczach zdobyli 68 punktów. We-Met FC Kamienica Królewska nadal zajmuje 12 miejsce z 27 punktami.

Na jesień w Gliwicach to Piast zwyciężył 5:3, ale ekipa z Kamienicy Królewskiej postawiła trudne warunki i dzielnie broniła się w tym spotkaniu. Bramki dla We-Metu zdobywali: Wojciech Dobek, Bartosz Stencel i Brayan Mera, a z kolei dla Gliwiczan: Breno Bertoline 2, Alan Gitahy, Alex Gonzalez i Edgar Varela.

Co prawda zespół trenera Kocota ma już pewne utrzymanie, ale będzie walczył o zajęcie jak najwyższej lokaty na koniec sezonu. W sobotę na pewno nie będzie łatwo, bo do Sierakowic zawita zespół z czołówki, ale może poniesieni sukcesem uda się sprawić miłą niespodziankę.

Następnie We-Metowi pozostaną do rozegrania ostatnie dwa mecze. Od razu po świętach w środę 3 kwietnia o godzinie 20 zagrają na wyjeździe z GI Malepszy Arth Soft Leszno. Zakończenie i zwieńczenie sezonu nastąpi w Sierakowicach, meczem z FC Reiter Toruń – 20 kwietnia o godzinie 18.

Komentarze