Gmina Karsin Sport

Wdzydze. Regaty o Puchar Marszałka Pomorskiego. Żeglarze Wdy Borsk na trzecim miejscu

W rozegranych 23 września I Regatach o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego wzięli udział młodzi żeglarze, biorący udział w projekcie ,,Pomorskie Żagle Wiedzy’’. Regaty odbywały się na łodziach, które gminy zakupiły w ramach projektu ,,100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem”.

Wśród samorządowców uczestniczących w tym projekcie jest też gmina Karsin, w której wychowanie wodniackie młodego pokolenia powierzono klubowi Wda Borsk. Gmina łoży co roku na jego działalność 15 tys. zł. Dodatkowo w tym roku samorząd pokrył 15 proc. kosztów trzech jachtów klasy Mariner 19, które trafiły do klubu, dzięki programowi Samorządu Pomorskiego pt. „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem”. Jego wartość to aż 3,5 mln zł, z czego 3 mln zł pochodzi ze środków UE.

Wśród zwycięzców

Regaty dla uczniów odbyły się dwóch grupach: początkującej i zaawansowanej. Do Wdzydz pojechali: Jakub Sałata, Damian Narloch, Karol Mientki, Zofia Borzyszkowska. Startowali w grupie zaawansowanej. Regaty ukończyli na trzecim miejscu. Młodzi żeglarze otrzymali pamiątkowe statuetki oraz medale. Wcześniej, podczas towarzyszącego regatom pikniku Adam Krawiec, dyrektor Departamentu Sportu UM, wręczył przedstawicielom poszczególnych gmin certyfikaty.

D. Tryzna

Komentarze