Wokół nas

Orlik k. Brus. Festyn sportowo-rodzinny. Bawili się i wspominali św. Stanisława Kostkę

18 września w liturgii obchodzi się święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży, dzieci i liturgicznej służby ołtarza. W tym roku wspomnienie to przypadło w niedzielę i z tej racji w Orliku przygotowano festyn sportowo-rodzinny poświęcony wspomnieniu o świętym.

W niedzielne przedpołudnie, w kaplicy Sióstr Franciszkanek w Orliku odbyła się uroczysta msza, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Arkadiusz Czaja franciszkanin. W czasie Eucharystii do posługi przy ołtarzu zostali przyjęci nowi ministranci. O. Arkadiusz podkreślił, że cieszy się, że coraz więcej młodych ludzi pragnie służyć Jezusowi Chrystusowi w czasie mszy i w innych nabożeństwach, jako ministranci i lektorzy.

Sportowe świętowanie

Po mszy odbył się festyn sportowo-rodzinny, który rozpoczął się modlitwą poprowadzoną przez o. Arkadiusza. W czasie festynu odbywały się różne zabawy i konkursy sportowe. Można też było skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców ministrantów i innych mieszkańców okolicznych wiosek, oprócz Orlika, także z Dziemian, Radunia, Główczewic, Lamku, Leśna, Lubni i Brus. Wszystkim uczestnikom, szczególnie tym najmłodszym rozdawano słodycze i baloniki. Jedną z atrakcji festynu było ognisko. Zabawę sportową i konkursy poprowadził znany artysta Paweł Czaja, wicemistrz świata iluzji, pomagał mu jego syn, który przygotowuje się do bycia artystą.

W zawodach sportowych uczestniczyły nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodzice. Na zakończenie imprezy o. Arkadiusz podziękował wszystkim za przybycie i za pomoc w organizacji festynu oraz udzielił błogosławieństwa Bożego. Warto podkreślić, że było to już kolejne wydarzenie religijno-kulturalne zainicjowane przez o. Arkadiusza i wspólnotę rodziców ministrantów z Orlika.

Nad.Beata Bruska-Włosek/opr.red

Komentarze