Gmina Kartuzy Szkolnictwo

Kartuzy. Wymiana pomiędzy szkołami katolickimi. Uczniowie z Niemiec z wizytą w mieście

Już po raz dziesiąty niemiecka młodzież gościła w Kartuzach w ramach wymiany pomiędzy szkołami katolickimi z Hamm i Kartuz. W wymianie uczestniczyli również młodzi ludzie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach, którzy kilka lat temu dołączyli do tej wymiany.

Dzięki ścisłej współpracy z Domem Pojednania i Spotkań św. Maksymiliana w Gdańsku polska młodzież nocowała w Trójmieście, gdzie wraz z gośćmi integrowali się, poznawali kulturę i język obydwu krajów.

Bogaty weekend

Piątek był pierwszym dniem pobytu w Kartuzach. Najpierw wszyscy przebywali w gmachu Katolickiej Szkoły Podstawowej w Kartuzach. Tu uczniowie rozegrali mini turniej w piłkę koszykową pomiędzy Polską a Niemcami. Była to okazja do świetnej zabawy i wspaniałego dopingu.

Drugim punktem odwiedzin była SP nr 2, gdzie młodzież mogła podziwiać występ kaszubskiego zespołu „Słonuszka”. Po wizycie w szkołach grupa uczestnicząca w szkolnej wymianie udała się do UG na spotkanie z dyrektorem wydziału promocji Dariuszem Lasem. Porę obiadową i popołudnie młodzi ludzie spędzili z rodzinami w domach uczniów, którzy w marcu pojadą do Hamm na rewizytę. W sobotę rano goście z Hamm wrócili do swoich domów.

– Bardzo dziękujemy przede wszystkim przedstawicielom, a zarazem opiekunom z DMK w Gdańsku oraz Annie Warmowskiej, nauczycielce j. niemieckiego, która już od początku, od 10 lat koordynuje prace związane z wymianą z Hamm – podkreśla ks. Grzegorz Kudelski, dyrektor szkoły katolickiej w Kartuzach.

Nad/opr.red

Komentarze