Gmina Kartuzy Sport

Zapasy. Zapaśnicy Cartusii Kartuzy podsumowali rok

Czterdziesty piąty sezon w działalności kartuskiej sekcji zapaśniczej można zaliczyć do udanych. Dowodem na to są cztery złote medale Mistrzostw Polski oraz szóste miejsce w ogólnopolskim rankingu Klubowych Mistrzów Polski.

Sekcja zapaśnicza w Cartusii Kartuzy prowadzona jest przez trenerów Bartłomieja Pryczkowskiego, Marcina Dobka, Łukasza Konkel i Andrzeja Pryczkowskiego. Jak podkreślają oni ten sezon był specyficzny, gdyż piętno na nim wywarła pandemia Covid-19. Mimo trudnej sytuacji związanej treningami i startami. Wyniki, jakie osiągnęła sekcja budzą podziw. Czterech jej zawodników stanęło na najwyższym podium, zdobywając złote medale.

Mistrzami Polski na 2020 rok została Dominika Konkel, Gor Hovsepyan, Aleksander Mielewczyk i Gevorg Sahakyan. W tegorocznej kolekcji medal i sekcja może pochwalić się dwoma srebrnymi medalami, które zdobyli Aurelia Godzińska oraz Paweł Janzen. Do tego doszły jeszcze trzy brązowe: Aleksander Mielewczyk, Nikodem Drewa i Andrzej Drewa.

Drużynowym wicemistrzem Polski został Oliver Dobka, Karol Niklas, Gor Hovsepyan, Jakub Myszk, Dawid Szynszecki oraz Paweł Janzen.

Najlepszy klub w Okręgu Pomorskim

Sukcesy indywidualne przekładają się na pozycję Cartusii w regionie i w kraju. W rankingu Polskiego Związku Zapaśniczego, ekipa Cartusii Kartuzy zajęła wysokie szóste miejsce w rankingu Klubowych Mistrzów Polski. Tym sposobem Cartusia jest najwyżej sklasyfikowanym klubem z Okręgu Pomorskiego.

W rankingu Sportzony trzech zawodników zajmuje pierwsze miejsce. W kategorii kadeci jest to Gor Hovsepyan. W juniorach najlepiej spisał się Aleksander Mielewczyk. Z kolei w kategorii seniorzy pierwsze miejsce zajął Gevorg Sahakyan.

Źródłem wieloletnich sukcesów sekcji są dobrze prowadzone zajęcia z najmłodszymi. Dzięki temu dominują oni w makroregionie pomorskim i nie tylko. Przykładem może Turniej Błękitnej Wstęgi Bałtyku, który miał miejsce w październiku ubiegłego roku. Podczas tego zawodów aż dziesięciu najmłodszych zapaśników stanęło na podium. Podobny sukces odniosły kartuskie dziewczyny na XLIX Turnieju o Puchar Warmii i Mazur. Z zawodów tych przywiozły trzy złote i jeden brązowy medal. Zawodnikom i trenerom sekcji gratulujemy.

Nad/opr.red

Komentarze