Gmina Kartuzy Sport

Kickboxing. 2020 bardzo dobrym rokiem dla Rebelii

Na przekór pandemii kickbokserzy z Kartuz i Sierakowic osiągnęli w ubiegłym roku wiele zwycięstw w Mistrzostwach Polski i tytułów Polskiego Związku Kickboxingu. Rebelia dodatkowo zapunktowała w PZK dzięki temu, że w jej sali ćwiczyło zgrupowanie kadry narodowej i odbyły się topowe walki zawodowych Mistrzów Polski PZKB.

Z racji Covid-19 harmonogram przygotowań Polskiego Związku Kickboxingu na pierwsze półrocze 2020 został zawieszony. Dopiero w środku lata ruszyły zgrupowania kadry narodowej. Jej selekcjonerzy zadecydowali, że kartuska sala Rebelii została wytypowana, jako optymalne miejsce przygotowań dla jednego ze zgrupowań. Dzięki temu zawodnicy Rebelii mogli wziąć udział w starcie kontrolnym na gali zawodowego kickboxingu organizacji DFN 20, która miało miejsce w Gdańsku-Brzeźnie pod koniec wakacji. Podopieczni Patryka Zaborowskiego zabłysnęli formą wygrywając wszystkie walki.

Nie poddali się Covidowi

Przez pandemię, coroczny cykl startów został skondensowany w miesiącu wrześniu i październiku. Zawodnicy Rebelii praktycznie przez dwa miesiące byli w trasie. Jak informują władze klubu był to najbardziej „medalogenny” okres w jego historii. Uwieńczeniem trasy był występ na Mistrzostwach Polski w Płocku. Kickbokserzy z Kartuz i Sierakowic przywieźli z tych zawodów 24 medale, w tym osiem tytułów Mistrza Polski. Dwa tytułu najlepszych zawodników mistrzostw zainkasowali podopieczni Zaborowskiego. Chodzi o Adama Kryszewskiego i Armina Wilczewskiego, startujących w wadze 75 kg. Obaj zostali wyróżnieni przez Związek, Armin jako „Nadzieja Kickboxingu”  zdobywając 4 złote medale w 2020, a Adam jako zawodnik miesiąca października.

KCSW areną mistrzowskiego starcia

Po raz drugi tego rokuo Kaszubskim Centrum Sportów Walki stało się głośno z racji tego, że tu miała miejsce 21 gala organizacji DFN. 7 listopada poprzez relację PPV mogliśmy śledzić walki top of the top polskiego kickboxingu. DFN21 „Mistrzowskie Starcie” to wyłonienie zawodowych Mistrzów Polski PZKB.

Klub pnie się w górę

W klasyfikacji Instytutu Sportu Młodzieżowego Rebelia Kartuzy i Sierakowice kończy rok na mocnym pierwszym miejscu w Pomorskim w dyscyplinie kickboxing. Rebelianci zajmują tu 8 miejsce na 101 sklasyfikowanych klubów. W powiecie notują czwartą pozycję natomiast w gminie Kartuzy pozycję trzecią.

W ubiegłym roku sztab trenerski Rebelii z tytułami instruktorów zasilił Nikodem Bigus i Adam Kryszewski.

Zawodnikom i trenerom gratulujemy osiągniętych wyników.

Nad.opr. D.Tryzna

Patryk Zaborowski – trener ,,Rebelii” Kartuzy

Jesień ubiegłego roku była dla nas najbardziej „medalogennnym” okresem. Covidowy stres i niewygody okazały się łaskawe dla naszych zawodników. Zapunktowały ich ciężka praca i nienaganny reżim sportowy. Podsumowując, mamy niesamowitą drużynę. Mamy wspaniałych rodziców dzieci, którzy wspomagają nas w dążeniach do celu. W tym roku osiem  razy tytuł Mistrza Polski  trafił na Kaszuby. Jako trener kadry cieszę się, że mogę trenować z tak oddanymi i  lojalnymi ludźmi. Jako selekcjoner Kickboxingu wkładam 100% wiedzy i oddania dla drużyny. Słowa uznania dla  naszych sponsorów: firm, samorządów i osób prywatnym. W imieniu klubu życzę Wam w 2021 samych pięknych chwil obfitujących w szczęście i zdrowie.

Komentarze