Gmina Kartuzy Gmina Kościerzyna Gmina Sierakowice Powiat kartuski Powiat kościerski Sport Szkolnictwo

Region. Stypendia marszałka. Dla sześciorga sportowców z kartuskiego i sportsmenki z Olimpijczyka Skorzewo

Marszałek przyznał stypendia 50 sportowcom. Sześcioro z nich trenuje w kartuskich klubach: Rebelii, GKS Cartusia i UKS Lamelka. Z kościerskiego jest tylko Faustyna Kotłowska. Doceniono ich za wygrane zawody, zdobyte medale i wyróżnienia w mistrzostwach.

Sportowe stypendia przyznawane od 2009 roku i mogą się o nie ubiegać sportowcy, którzy uprawiają dyscyplinę olimpijską, paraolimpijską, a także objętą systemem współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Młodym sportowcom przyznano stypendia w kategoriach: młodzieżowiec, junior i junior młodszy.

 – Najmłodszy stypendysta ma 13, a najstarszy 23 lata. Co miesiąc młodzieżowcy będą otrzymywać po 1,1 tys. zł, juniorzy po 700 zł, a juniorzy młodsi po 500 zł miesięcznie, zaczynając od 1 lutego, a kończąc 30 listopada. Łącznie na ten cel z budżetu województwa wydamy 400 tys. zł – podkreśla marszałek Mieczysław Struk.

Nasi sportowcy wśród najlepszych

W tej edycji kapituła rozpatrzyła 152 wnioski. Przyznano 50 stypendiów. Wśród nagrodzonych dominują, jak co roku, żeglarze, ale są też szermierze, kickbokserzy, pływacy, a nawet zapaśniczka.

Wśród nagrodzonych znalazła się lekkoatletka Faustyna Kotłowska z UKS Olimpijczyk Skorzewo. Wyróżniono również kolarzy, z GKS Cartusia w Kartuzach, to: Adam Wożniak i Konrad Waliniak. Stypendium otrzymała również zapaśniczka Dominika Konkel, która na co dzień trenuje w GKS Cartusia. Nagrodę wręczono także żeglarzowi z UKS Lamelka Kartuzy: Bartłomiejowi Szliji. Stypendium marszałka otrzymali także: Kacper Śleszyński i Adam Miłosz, którzy odnoszą sukcesy w kickboxingu, trenując w Rebelii Kartuzy.

Nad/opr.red

Komentarze