Gmina Chmielno Gmina Sierakowice Gmina Stężyca

Wygoda Łączyńska. Jubileusz ks. kanonika Bogdana Drozdowskiego

Ćwierć wieku na wygodzkiej parafii

W uroczystej mszy świętej uczestniczył gość specjalny bp. Arkadiusz Okroj. Podczas niej różni przedstawiciele środowisk parafii i władze gminy podziękowały ks. kanonikowi Bogdanowi Drozdowskiemu za 25 lat posługi jako ich proboszcza.

Ksiądz Bogdan Marian Drozdowski to  wicedziekan dekanatu stężyckiego od 2003 r. oraz kanonik gremialny Kapituły Kolegiackiej Kartuskiej. Urodził się 17 maja 1950 w Kościerzynie. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1983 roku z rąk Księdza Biskupa Mariana Przykuckiego.

Z 28-letnim stażem proboszczowskim

Parafia w Wygodzie Łączyńskiej jest drugą parafią dla ks. Bogdana Drozdowskiego. Pierwsze doświadczenia jako proboszcz, zdobywał w parafii Św. Rocha w Kaliszu Kaszubskim. W pierwszą niedzielę lipca 1994 roku został przeniesiony do Wygody. Jak mówił ks. proboszcz, od razu uderzyła go serdeczność i życzliwość parafian. Szybko odwdzięczył się im organizacją pierwszego Festynu Parafialnego, który na stałe związał się z odpustem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Ćwierć wieku w Wygodzie Łączyńskiej

Właśnie podczas kolejnego, dwudziestego piątego już festynu odpustowego, w tym roku połączonego z dożynkami gminy Stężyca, parafianie podziękowali proboszczowi ks. Bogdanowi Drozdowskiemu za niesione Słowo Boże, zaangażowanie w rozwój wiary i kościoła.

– Księże kanoniku, nasz proboszczu. Z okazji 25-lecia posługi w naszej parafii, dziękujemy za słowo i opiekę nad nami, za szczery uśmiech i życzymy wielu kolejnych lat w zdrowiu i radości – mówiła Maria Bir z koleżankami z KGW Kaszubianki.

Wyrazem ich wdzięczności były kwiaty. Do życzeń dołączyli również przedstawiciele okolicznych jednostek OSP.

– Wiele można by powiedzieć. Tych 25 lat ciężko wyrazić w jednym zdaniu, a więc Bóg zapłać za nie wszystkie. Niech Matka Boża księdzu błogosławi – życzyli strażacy z gminy Stężyca.

Samorządowcy z życzeniami

Z życzeniami dla ks. proboszcza wystąpiła też delegacja samorządu stężyckiego z wójtem Tomaszem Brzoskowskim i przewodniczącym rady Stefanem Literskim.

– Cieszę się, że ta wieloletnia współpraca między naszym samorządem a ks. proboszczem układa się tak dobrze. Chciałbym za to serdecznie podziękować. Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności – w jej imieniu mówił włodarz gminy.

Szczególne słowa do ks. kanonika skierował wieloletni samorządowiec Hubert Lewna, członek tej parafii.
–  25 lat to niemal jedna czwarta istnienia naszej parafii. Dziękujemy za wszystko, za całokształt. To dzięki tobie, utrzymujemy dobrą opinię w diecezji i mamy nadzieję, że ona nie upadnie – mówił.

Życzenia księdzu proboszczowi złożył również Dariusz Męczykowski, radny sejmiku pomorskiego. Korzystając z jego obecności ks. kanonik skierował na jego ręce podziękowania dla marszałka Mieczysława Struka i samorządu pomorskiego za pomoc finansową przy remoncie dachu świątyni.

S.SZ 

Komentarze