Gmina Sierakowice Wideo Wybory samorządowe 2024

Sierakowice. Konferencja Rafała Makurata. Kandydat na wójta przedstawił swojego zastępcę

Wczoraj Rafał Makurat pokazał asa swojego zespołu, który powstanie, gdy wygra II turę wyborów. Kandydatem na wicewójta jest Tomasz Maszke, kierownik Referatu ds. Unii Europejskiej w urzędzie gminy Sierakowice.  – Jestem pod wrażeniem jego wiedzy i doświadczenia – podkreśla kandydat na wójta gminy Sierakowice.

21 kwietnia mieszkańcy gminy Sierakowice będą wybierać wójta pomiędzy Rafałem Makuratem, obecnym wiceprzewodniczącym rady gminy, a Mirosławem Kuczkowskim, przewodniczącym rady. Pierwszy zdobył 33,31 proc. poparcia, a drugi 31,22 proc.

W ostatnich dniach każdy z nich na pewno szuka sposobu jak przekonać do siebie pozostałych wyborców. Jak dołożyć kolejne procenty do tych uzyskanych?

Pokazał „prawą rękę”

R. Makurat postanowił pokazać mieszkańcom, kogo wybrał na swojego zastępcę. Będzie nim wieloletni pracownik urzędu gminy, kierownik referatu w którego gestii jest pozyskiwanie środków z UE – Tomasz Maszke.

– Sierakowice są gminą perspektywiczną z szansami na dalszy rozwój. Aby tak się zadziało potrzebny jest skuteczny zespół ludzi, którzy będą mieli wiedzę, jak gminę przez ten okres przeprowadzić. […] Człowiek, którego wybrałem, jest mistrzem pozyskiwania środków zewnętrznych. Dzięki niemu gmina Sierakowice rozwinęła się w znaczący sposób – mówił R. Makurat.

Przedstawiając swojego zastępcę, podkreślił jego doświadczenie i wiedzę, które przekładają się na umiejętność rozwiązywania problemów. Stwierdził, że „jest to osoba ze wszech miar odpowiednia na to stanowisko”.  

Kandydat na wicewójta w krótkim wystąpieniu po pierwsze ogłosił, że przyjął propozycję. Po drugie, zaznaczył że choć będzie to dla niego duże wyzwanie, to chce poświęcić się temu w 100 proc. Po tym oświadczeniu przedstawił swój życiorys.

D. Tryzna

Tomasz Maszke

Mam 45 lat. Urodziłem się w Kościerzynie, a wychowałem w Łubianie, ale już od ponad 20 lat mieszkam w gminie Sierakowice. Od prawie 20 lat jestem szczęśliwie żonaty. Z żoną dochowaliśmy się trójki cudownych, niezwykle żywiołowych dzieci, które stanowią dla nas cały świat.

Jestem magistrem politologii w specjalizacji stosunki międzynarodowe, ze szczegółowym przygotowaniem w zakresie spraw związanych z unią europejską. Ponadto ukończyłem studia podyplomowe z zakresu Zamówień Publicznych na Politechnice Gdańskiej.

Byłem i jestem członkiem gremiów zajmujących się przygotowywaniem strategii rozwojowych zarówno na szczeblu gminnym, jak i regionalnym. Podobnie w zakresie oceny wniosków o dofinansowanie. Jestem przewodniczącym gminnej komisji zajmującej się udzielaniem wsparcia organizacjom pozarządowym. Od 2006 r. jestem przedstawicielem gminy Sierakowice w Stowarzyszeniu Turystyczne Kaszuby, zajmującego się m.in. udzielaniem wsparcia ze środków UE na szczeblu powiatowym. Wcześniej byłem również członkiem tzw. grupy strategicznej przy Marszałku Województwa Pomorskiego, zajmującej się oceną wniosków o dofinansowanie ze środków UE, dla pięciu powiatów naszego województwa.

Wynik mojej pracy zawodowej w gminie Sierakowice, możecie Państwo obserwować na co dzień. Uczestniczyłem przy realizacji olbrzymiej większości projektów rozwojowych gminy od prawie 20 lat. M.in. dzięki mojej pracy udało się ściągnąć do naszej gminy dotacje na prawie 300 mln zł.

Komentarze