Gmina Stężyca Wybory samorządowe 2024

Gmina Stężyca. Kampania przed II turą przybiera na sile. Obaj kandydaci chwytają się wszystkiego

Wydarzenia ostatnich dni pokazują, że kampania obu kandydatów na wójta gminy Stężyca staje się coraz bardziej ostra. Oba komitety sięgnęły po charakterystyczne dla siebie narzędzia i podjęły działania, aby odnieść zwycięstwo.

Przed II turą mocniej i bardziej oficjalnie stanęła sprawa finansowania II ligowego klubu Radunia Stężyca. Ireneusz Stencel w wydanym 10 kwietnia oświadczeniu tłumaczy się wyborcom, że „Stanowczo dementuję pojawiające się w przestrzeni medialnej informacje, że mam w planach likwidację Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Stężycy. Nie planuję ani likwidacji Klubu Sportowego Radunia Stężyca, ani Gminnego Klubu Sportowego Wieżyca 2011 Stężyca. Radunia była, jest i będzie. Wieżyca również. Planuję jedynie zaprzestanie finansowania pierwszej drużyny Raduni występującej obecnie w II lidze z budżetu gminy Stężyca. Natomiast Tomasz Brzoskowski na nowym plakacie wyborczym jakie pierwsze hasło swojego programu umieścił „Wstrzymam rozbudowę stadionu i finansowanie II ligowego zespołu KS Radunia z budżetu gminy”.

Widać, że sport, który miał tu łączyć, mocno podzielił wszystkich.

Czy to będzie debata?

Dwa dni temu informowaliśmy o propozycji KWW Dla Powiatu i Gmin dotyczącej organizacji ogólnodostępnej dla mieszkańców debaty obu kandydatów. Została ona skierowana do lokalnych mediów i do kontrkandydata. Przyjęliśmy zaproszenie, zaznaczając że do debaty muszą stanąć obaj kandydaci. Dziś od KWW Dla Powiatu i Gmin otrzymaliśmy dwie informacje. Potwierdzenie, że zaproszenie na debatę zostało przesłane do pełnomocnika komitetu wyborczego I. Stencel w dniu 10 kwietnia. Druga informacja podawała miejsce spotkania. Zaplanowano, że odbędzie się ono 16 kwietnia o godzinie 18 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy.

Stencel pytany przez nas, czy weźmie w nim udział zdecydowanie odpowiedział, że nie. Podał szereg powodów.

– Przede wszystkim debatę organizują media, a nie jeden z kandydatów, który chce sobie robić debatę akurat teraz. Po drugie debata powinna być zrealizowana przed pierwszą turą, żeby Łukasz Wysocki mógł zabrać w niej głos. […] Ponadto w zaproponowanym terminie debaty jestem w Gdańsku na spotkaniu Związku Piłki Nożnej i nie będzie mnie nawet w Stężycy – mówi I. Stencel.

Jeżeli nie zmieni on zdania, to trudno będzie nazwać wtorkowe wydarzenie debatą. Do tematu powrócimy.  

D. Tryzna

Komentarze